Říše her

Vše o deskových hrách na jednom místě…. to je říše her

Ze stránek románů do světa Unmatched v Souboji v mlze

Unmatched: Souboj v mlze na předvánoční trh přinese Albi. Jedná se o samostatně stojící hru ze série Unmatched, v níž přicházejí čtyři nové frakce, jež se mohou zapojit do soubojů mezi sebou nebo s jinými hrdiny z dalších variant hry – ať už z té původní, Unmatched: Souboj legend, též od Albi (mrkněte na naši březnovou recenzi), nebo z následujících přídavků do světa této důmyslné duelové karetky.

Oboustranná herní plocha, na jejíž jedné straně je londýnská čtvrť Soho o dvou ulicích a střechách přilehlých budov, po nichž se hráči budou pohybovat; z druhé strany najdeme vnitřní a vnější prostory Bakersfield Manor, jež obsahují specialitu této verze hry – tajné průchody. Krom těchto ploch můžete samozřejmě využít i další plochy z jiných variant hry.

Hra přináší čtyři nové frakce a jejich hrdiny. Každá opět přináší speciální a unikátní možnosti a schopnosti, jimiž se bude snažit trumfnout svého soka. Podívejme se krátce na každou z nich:

Neviditelný muž nemá pomocníka, ale tři žetony mlhy, jež se pohybují po ploše a některé jeho karty aktivují efekty mlhy, jež mu budou pomáhat při obraně, ale i oslabí jeho soky. Mlha Neviditelnému pomáhá například i v pohybu na větší vzdálenosti nebo k útěku.

Drákula se třemi sestrami jako pomocníky, jež se budou pohybovat po ploše a využívat své ženské přednosti ke zranění protivníků. Sám má vlastní prostředky k překonání větších vzdáleností, stejně jako třeba dobíjení životů skrze příjem krve.

Doktor Jekyll a pan Hyde se mění mezi svými alter egy. Pana Hyda bude hráč využívat k útokům, zatímco doktor Jekyll dokáže doplňovat životy. Správnou kombinací těchto identit může vytvořit úderné komando, jež bude těžké zastavit.

Posledním hrdinou je Sherlock Holmes, jehož pomocníkem není nikdo jiný než Dr. Watson. Svou spoluprací a detektivní činností mohou soupeře oslabit záludnými triky a schopnostmi, zároveň však mají i své možnosti silných útoků a nepředpokládaných pohybů.

Co více říci? Snad jen, že už se těšíme na prosinec, až si budeme moci Souboj v mlze vyzkoušet i u nás v redakci.

Tags:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by Vás zajímat také: