Říše her

Vše o deskových hrách na jednom místě…. to je Říše her

Zažijte napětí při vyšetřování v podobě Detektivek do kapy

V poslední době se na pultech obchodů deskových her objevuje jedna detektivní hra za druhou. Každá má svůj specifický způsob vyšetřování a využité techniky. Některé dokonce vyžadují k úspěšnému absolvování využití moderních zařízení v podobě počítače nebo chytrých telefonů, kdy například po nascanovaní QR kódu na kartách vás displej telefonu přesune přímo na místo činu, abyste ostatním agentům sdělujete své poznatky. Najdeme zde i menší tituly, které si můžeme přibalit do baťůžku, kdykoliv se vydáme na cesty. A jestli něco podobného hledáte, aktuálně se na trh chystá dvojice Detektivek do kapsy od společnosti Alby, která se postarala i o českou lokalizaci, za což mají určitě velké díky.

Detektivky do kapsy je kooperativní karetní hra a můžete zahrát sami nebo s dalšími až pěti parťáky třeba v kupéčku rychlíku a strávit příjemně hodinu. Pro úplnost doplním, že doporučený věk je od 14 let. Ale pojďme zpět k případům, kde budete muset zvažovat každý svůj krok, kterým indiciím budete věnovat pozornost a jakého svědka budete chtít „zmáčknout“, aby kápl božskou. Proti vám bude čas, jenž neúprosně utíká. Na konci partie na vás čeká zodpovězení záludných otázek prověřujících vaše deduktivní schopnosti. Za správné odpovědi obdržíte body. Avšak počítejte s tím, že jejich počet bude snížen o využitý čas a vzniklé napětí během vyšetřování.

Pokud by vás Detektivky do kapsy zajímali, tak vězte, že jsou pro vás připraveny hned dvě varianty. Resp., dva samostatné případy, nutno však zmínit, že každý je možné zakoupit samostatně. Prvním z nich vás zavede na místní univerzitu, abyste zde zjistili, co nejvíce informací o vraždě, jenž se zde odehrála. V druhém případě se vžijete do role místních novinářů píšící článek o maloměstském festivalu. Vše vypadá jako rutinní záležitost, až do chvíle, kdy spatříte nějakého chlapíka, který vypadlo z okna hotelu.

Jak jsem zmiňoval, oba tituly, tedy Detektivky do kapsy: Vražda na univerzitě a Detektivky do kapsy: Pád z okna, jíž brzy můžete zakoupit ve vašem oblíbeném hobby shopu a ponořit se tak do víru detektivního světa plného napětí.

Tags:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by Vás zajímat také: