Zaklínač: Starý svět stále žije

Temný svět Zaklínače, stvořený Andrzejem Sapkowským, je plný nebezpečí, tajemství a cynismu. Tento svět, kde se prolínají osudy zaklínačů, monster a lidí, je prostoupen magií, intrikami a epickými souboji. Každý kout této země skrývá nebezpečí v podobě děsivých příšer a temných sil čekající na nepozorné poutníky. Příběhy o hrdinství, zradě a osudových rozhodnutích vytvářejí fascinující mozaiku, jenž milují fanoušci po celém světě. Legendy o zaklínačích, kteří chrání lidstvo před nadpřirozenými hrozbami, se staly inspirací pro nespočet dobrodružství v různých formách. Inu, kdo by neznal Zaklínače a třeba nedávno vydanou deskovou hru s podtitulem Starý svět.

Právě v tomto titulu hráči mohou, dle mého názoru, zažít fascinující dobrodružství zasazené do bohatého světa stvořeného Andrzejem Sapkowským. Hráči se ocitají v kůži mladých zaklínačů, cestují po krajině, bojují s příšerami, plní úkoly a získávají zkušenosti. Tato hra, která se může pyšnit detailním zpracováním, si rychle získala srdce fanoušků po celém světě. Ano, má i svá negativa, jako často se opakující karty průzkumu nebo delší hrací doba ve větším počtu hráčů. Však můžete posoudit naše dojmy v recenzi. V českém jazyce ji vydala společnost Blackfire, která také přinesla rozšíření jako Mágové, Skellige a Legendární lov, čímž obohatila základní hru o nové prvky a možnosti.

Ke konci roku se fanoušci mohou těšit na další tři rozšíření, která společnost Blackfire plánuje vydat opět v našem mateřském jazyce. Prvním z těchto rozšíření je Divoký hon. Tento dodatek přináší do hry zcela nový kooperativní režim umožňující hráčům hrát společně proti mocným bojovníkům z jiné dimenze, známým jako jezdci Divokého honu. Divoký hon také přináší možnost plnohodnotného sólového zážitku. Hráči se v tomto režimu pohybují po herní desce simultánně, což posouvá plánování na novou úroveň. Setkání s jinými hráči nevedou k boji, ale mohou vést k společnému tréninku nebo výměně zlata, lektvarů a cenných informací o monstrech v oblasti. Na konci každého kola Divoký hon přivolává nové příšery nebo psy a pohybuje se po desce, útočí na hráče. Vrcholem hry je souboj s jedním z největších válečníků Divokého honu, mocným Eredinem, kdy se všichni hráči musí spojit, aby ho společně porazili.

Druhé rozšíření nese název Balíček dobrodružství. Tento balíček přidává do hry dvě stě nových karet průzkumu a událostí, což umožňuje hráčům ještě více se ponořit do světa intrik a obtížných rozhodnutí. Nové karty přinášejí nové společníky a jedinečné vybavení, které mohou hráči získat a využít na svých dobrodružstvích. Osobně si myslím, že pokud máte jen základní sadu a trpíte dojmem nižší znovuhratelnosti díky malému počtu karet událostí nebo průzkumu, tak právě toto menší rozšíření bude tím pravým, co vám hru dostatečně obohatí. Na to, jak to bude reálně fungovat, si musíme ještě počkat, než se nám hra dostane do rukou.

Třetí rozšíření, Stezka nestvůr, přináší do hry další různé herní prvky. Hráči budou moci sledovat a bojovat s monstry, budovat své balíčky a kombinace, používat bomby, využívat mutageny a přidávat speciální karty do svých startovních balíčků. Toto rozšíření obsahuje novou hratelnou Školu Mantikory, pokročilé akční karty pro zaklínače a sedmnáct velkých karet monster, z nichž každá představuje jednoho z tvorů Starého světa s novými speciálními schopnostmi a útoky. Při objevení monstra na desce se vedle ní umístí další velká karta, jenž je viditelná pro všechny hráče a je spojena s konkrétním monstrem. Rozšíření také zavádí čtyři speciální bojové karty, které se před bojem s monstrem zamíchají do jeho životního balíčku, což zaručuje, že každý souboj s monstrem může být jedinečný a nepředvídatelný.

S těmito novými rozšířeními se Zaklínač: Starý svět stane ještě bohatší a rozmanitější hrou, nabízející nové výzvy a zážitky pro všechny milovníky tohoto fantastického světa. Blackfire opět dokazuje, že se o hry umí starat v plném rozsahu a přináší nejenom základní verze her, ale i řadu rozšíření. Osobně se nejvíce těším na Divoký hon, který bude nejspíše inspirován stejnojmennou videoherní předlohou.

Tags:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by Vás zajímat také: