Říše her

Vše o deskových hrách na jednom místě…. to je říše her

Záchrana živočichů započne ve hře Endangered

Už se z toho stala téměř pěkná tradice a jsem zvědav, kdy se to zastaví, ačkoliv bych se vůbec nezlobil, kdyby to nenastalo. O čem, že to mluvím? Kluci z Brna, tedy společnost REXhry, nám servíruje jedno nové oznámení za druhým neděli, co neděli. Tentokrát si pro nás připravili kooperativní záležitost nesoucí název: Endangered, jejímž autorem je Joe Hopkins a o grafické ztvárnění se postarali: Ben Flores a Beth Sobel. Určitě musím zmínit, že titul je určen pro 1 až 5 hráčů, s přibližnou délkou jedné partie okolo 90 minut a s doporučeným věkem od 10 let.

Společně budete mít vskutku záslužný cíl. Navzdory tomu, že každý hráč má jiné povolání (např. právník životního prostředí, filantrop, zoolog, lobbista atd), musíte společnými silami zachránit vyhynutí různým druhům. Povede se vám zachránit tygry nebo mořské vydry? To je nelehký úkol, který před nás autoři postavili. Zásadní možností, jak být na úspěšné cestě k vítězství je přimět velvyslance OSN, aby hlasovali pro záchranu zvířat a trvalého zastavení ničení životního prostředí. Herně to pohání kostky, po jejichž hození jsou hodnoty přiřazeny akčním kartám. Páry mohou dostanou šanci k úspěšnému rozmnožování anebo některé druhy se stanou pouhou historií.

Endangered bude nejspíše tedy ovlivňovat výrazně náhoda, což si své fanoušky určitě najde, ale především může přinášet přidanou hodnotu v podobě osvěty v této nelehké otázce, která se určitě některých živočichů dozajista týká. Ilustrace nevypadají věru zle, tzn., nyní již nezbývá než si pár měsíců počkat, než se nám hra dostane do rukou, abychom si ji mohli zahrát. Díky společnosti REXhry tomu bude dokonce plně v češtině.

Tags:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by Vás zajímat také: