Říše her

Vše o deskových hrách na jednom místě…. to je říše her

Za hranou

Úkol: hacknout kyberneticky vylepšené zločince a zničit Syndikát

Již v říjnu se můžeme těšit na cyberpunkovou novinku Za hranou (In Too Deep), kterou v české lokalizaci přinese vydavatel Tlama Games. Hra Joshe Cappela a Daryla Chowa je hratelná sólově či až do 5 hráčů a partie by se měla vejít do dvou hodin (alespoň po zorientování se v pravidlech).

V dystopické budoucnosti roku 2087 budete v rolích přísně tajných agentů hackovat a ovládat kyberneticky vylepšené zločince s cílem zničit zločinecký Syndikát. Zrada však není nikdy dále než na konečcích Vašich prstů, takže si nikdy nemůžete být jisti úspěchem svých misí. V kůži zločinců budete zároveň páchat nevyslovitelná zvěrstva, takže Vaše svědomí bude velice důležitou a napínanou komoditou, o kterou budete muset pečovat, abyste neskončili… viz titul hry.

Materiál

Ve dvě kila vážící krabici čeká velká porce herních komponentů: 8 městských zón, deska Syndikátu, 5 hráčských konzolí, deska důkazů, 10 kartonových figurek zločinců, 1 figurka Strážce, 70 karet zločinů, 72 karet dilemat, 10 přehledových karet, kupa žetonů (10x zaháknutí, 50x nadvláda, 72x důkazy, 8x předměty, 6x pátrání, 6x úkoly, 38x podpory, 25x tolerance, 102x informace), dále 1 ukazatel kapitoly, 9 složek, 2 zátarasy. Pro sólo variantu hry budou použity ještě: 1 deska Echo, 1 žeton pokroku a 2 kostky Echo.

Aktivita

Vědci objevili způsob (jménem Hák), jak se dostat do mysli vylepšených zloduchů a dokonce i ovládat jejich chování. Každý tah hráče začíná zaháknutím až jednoho zločince (v průběhu hry jich bude ovládat více), následně zvýší nadvládu nad jím ovládanými postavami, provede dvojici akcí z pěti možných – pohyb, zvednutí předmětu, použití efektu zóny či schopnosti zločince a nebo může opět navýšit nadvládu.

V kůži zaháknutých zloduchů hráči páchají nejen běžné činy a přestupky, ale též velké zločiny. Ty jsou dostupné na kartách velkých zločinů, ale jejich provedením se ukončí spojení se zahákovanými zločinci. Každá akce v partii je zaměřena na získávání důkazů o podvratných činnostech Syndikátu, zároveň však musí hráči udržovat svou toleranci na úrovni, aby nepropadli zlu, jež páchají.

Hra je rozdělena do tří kapitol, jež budou probíhat podobně, každý hráč bude mít několik celých tahů v každé kapitole, než bude tato vyhodnocena. Po třetí kapitole následuje konec hry, kdy se vyhodnocuje, kdo se octne za hranou a porovnává se zkaženost hráčů; nejzkaženější získá postih, odměna čeká hráče na druhém konci spektra. Následně se vyhodnotí, zda byl plán Syndikátu zmařen či ne.

Závěrem: očekávání

Po kompletním vyhodnocení může nastat hned několik situací, jimiž hráče provedou kroky závěrečného hodnocení. Konkrétní fakta bych nezmiňoval, ať se mají všichni hráči a zájemci o Za hranou na co těšit. I my v redakci jsme velice zvědaví na herní zážitek z tohoto kyberpunkového díla.

Hra je pro až pět hráčů, ale existuje i varianta pro sólovou partii s upravenými pravidly a titulek Echo. My hru rozhodně vyzkoušíme, jakmile se nám dostane do rukou a rádi se s Vámi, čtenáři, podělíme o své zážitky, dojmy i názory. Věříme však, že nejsme jediní, kdo se už nemohou dočkat, až se dostanou Za hranu!

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je TlamaGames.png.
Tags:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by Vás zajímat také: