Vylepšování deskovek? Přepych nebo nezbytnost?

Nevím, jak jste na tom vy, naši čtenáři, ale já když s deskovkama začínala, tak jsem si říkala, že nechápu hráče, kteří si koupí deskovku za XY stovek a poté vrazí dalších XY stovek do vylepšování jedné hry.

No a jak jsem na tom nyní? Obaluji téměř všechny hry do obalů a i přesto se u hraní her nesmí jíst a pít, aby se karty nezamastily a nepolily. Ano, obalila jsem si i komplet sadu hry BANG! Dokonce jsem měla obaleného i Munchkina se všemi rozšířeními. Až takový blázen jsem.

Dále jsem si pořídila sadu univerzálních kovových mincí, protože přeci jen je to lepší pocit, než držet v ruce karton.

Některé hry si ale přeci jen zaslouží své vlastní tematické mince. Jako třeba v mém případě Kutná Hora.

Místo v kallaxu pomalu dochází. Jedna hra s rozšířeními zabírá celou jednu poličku. Jak to vyřešit? No koupíme si k tomu insert, co jiného. Své první inserty jsem si kupovala ke slepení z paměťové pěny. Nevýhody? Děsná piplačka, prsty polepené a ještě se nám občas stává, že se insert rozpadne a je nutné ho znovu přelepit. Jaké je řešení? Moudré hlavy se daly dohromady a využívají k tomu 3D tiskárnu.

Já osobně neodolala a pořídila si inserty od Hermana. Konkrétně to bylo na Arnak se všemi rozšířeními. Na Port Royal Big Box, protože po obalení všech karet se do původního insertu nemohly za boha vlézt a v neposlední řadě na Kutnou horu, protože tak nádherná hra si to prostě zaslouží.

Když jsem si na Facebooku všimla, že herman Martin nabízí deskoherní komunitě malou odměnu za naši práci, tak jsme chviličku váhali, zda se ozvat. To co pro vás, naše čtenáře děláme, děláme proto, že nás to baví. I kdybych nepsala pro redakci Říše her, tak stejně těm hrám věnuji dost velké množství času. Takhle tomu věnuji ještě o něco více času, abych o připravovaných novinkách mohla informovat i vás, nebo vám sdělit své dojmy z odehraných partií určitých her.

Ačkoli jsme se zdráhali, nakonec jsme přeci jen podlehli, protože víme, že inserty od Hermana jsou jedny z těch nejkvalitnějších a hlavně nejpropracovanějších. Nakonec jsme si čtyři kousky vybrali.

Já si konkrétně vybrala insert ke hře Neznámá planeta, aby mi už více nevypadávaly dílky ze S.U.S.A.N. modulu při přepravě. Druhý insert jsem si vybrala pro hru ROOT, právě z důvodu úspory místa v kallaxu. O tom, co si vybral můj kolega Michal se dočtete v jeho článku, který vás jistě brzy čeká.

Jelikož jsem kompletista, tak jsem si navíc do hry ROOT přikoupila označovače mýtin. A když už jsem byla v tom nákupu, tak jsem rovnou rozšířila svůj košík a dokoupila si insert ke hře Kaskádie včetně rozšíření a sady třinácti misek na komponenty.

Na tomto místě bych ráda poděkovala Inserty Herman za akci, kterou pro nás tvůrce a deskoherní influencery realizoval. Moc si toho vážíme a přejeme plno velkých objednávek. Pokud opravdu i vy sháníte nějaký insert, neváhejte a podívejte se na oficiální stránky, zda ho mají v nabídce. Martin neustále přidává nové modely a tiskne ostošest. My jsme doma nadmíru spokojeni a vždy netrpělivě vyhlížíme, kdy přidá do eshopu další vymazlený insert na hru, kterou máme v poličce.

Tags:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by Vás zajímat také: