Vychutnejte si dunění motorů v žáru rozpáleného asfaltu

BlackFire oznámil, že nás letos na podzim pozve na závodní okruhy na klání rychlých a silných motorů. A to v závodní karetní hře Heat: Pedal to the Metal od tvůrců Asgera Hardinga Graneruda a Daniela Skjolda Pedersena (Příběhy pirátů) s grafikou Vincenta Dutraita. Hra pochází z produkce firmy Days of Wonder, jejichž vlajkovou lodí je hra Ticket to Ride (Jízdenky, prosím!), ale stojí i za hrami Quadropolis, Five Tribes, Small World či BattleLore.

Heat je hra pro jednoho až šest hráčů s herním časem někde v rozmezí půl a celou hodinou. Základním principem je vykládání karet a skládání komb. Ale nejedná se o pouze karetní hru. Základem hry budou hned čtyři závodní okruhy a figurka závodního auta pro každého hráče. Stejně jako rychlá jízda však budou důležité i jiné schopnosti a hráči musí správně vylepšovat svůj vůz a hlídat jej během závodu, aby nedošlo k přehřátí. To vše budou ovládat na své hráčské desce, kde budou udržovat i své balíčky karet.

Hra nabídne jak možnost samostatných závodů, tak i cyklus mistrovství, které bude složeno ze série závodů a bude celé fungovat jako taková menší kampaň. Hráči tedy budou mezi jednotlivými etapami pracovat na svém autě, stejně tak do hry vstoupí i další faktory, jako jsou povětrnostní podmínky či stav trati, jež se budou lišit partii od partie a zaručí tím lepší znovuhratelnost hry. Stejně tak nechybí možnost pustit se do sólové hry v tzv. modulu legend, nebo přidat do svých partií (i s více hráči) navíc ještě automatické závodníky.

To vše a ještě víc najdeme na pultech obchodů přibližně ve 4. kvartálu roku. Podle vydavatele se můžeme těšit na krabici rozměrů Ticket to Ride, která bude obsahovat kupu komponent: dvě desky se závodními tratěmi, 4 hráčské karty, hráčské figurky, více než 300 karet, podložky pro legendy a pro mistrovství, dvě desítky žetonů či záznamový bloček.

Oprašme tedy své učebnice autoškoly, ať jsme připraveni na podzimní začátek závodní sezóny!

Tags:

One Reply to “Vychutnejte si dunění motorů v žáru rozpáleného asfaltu”

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by Vás zajímat také: