Říše her

Vše o deskových hrách na jednom místě…. to je Říše her

Tento rok se pro MINDOK nese ve znamení zeleně. Sklady budou plné engine-buildingové Earth, draftingové Divočiny Severní Ameriky či právě naskladněného Codex Naturalis, ve kterém je třeba sesumírovat poznatky ze čtyř přírodních říší. To však není vše.

Před několika málo dny MINDOK oznámil lokalizaci letošní novinky s názvem Verdant. V té se hráči snaží zútulnit svůj byt pokojovými rostlinami. Ty nestačí pouze nasbírat, musíte je také správně naaranžovat, obstarat, zalít a vhodně přistavit ke světlu. V každém tahu si zvolíte kartu a žeton a pak už je jen na vás, jak vše naplánujete, nakombinujete a rozmístíte. Správně tušíte, že tu na vás vedle draftu či sbírání setu čeká skládání ala tetris.

Za hrou stojí vydavatelství Flatout Games a pětice autorů (Molly Johnson, Robert Melvin, Aaron Mesburne, Kevin Russ, Shawn Stankewich). Z jejich her na českém trhu můžete znát třeba Russův Pelíšek. Přestože se jedná o hru karetní, našla podporu na Kickstarteru, kde je stále možné se připojit v rámci Late Pledge. Nu a kdo vytvoří atmosféru péče interiérových zahradníků? Nikdo jiný než Beth Sobel. Možná vám není povědomé její jméno, ale jsem si jist, že jste hráli nějakou z her, které svými ilustracemi doprovodila. Stačí vzpomenout její Kaskádii, či spoluautorství Viticulture, Pelíšku a Na křídlech.

Hra je až pro pět zahradníků od deseti let a zároveň obsahuje i sólovou variantu. Pěstování by vám pak nemělo zabrat více než 45 minut. Jak se stalo v posledních měsících u MINDOKu zvykem, není vůbec zřejmé, jak se bude hra jmenovat. Můžete to být právě i vy, kdo hru pojmenuje. Stačí se rozhlédnout kolem sebe a jistě vás při pohledu na vaše okrasné květiny, truhlíky s bylinkami a parapetní kaktusy napadne, za jaký konec by to měli v MINDOKu vzít. Jen jim to nezapomeňte napsat.

Ať vám to roste!

Tags:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by Vás zajímat také: