Vaření čarodějnických lektvarů

Vydavatelství Albi plánuje na 15. srpna vydat hru od Michala Peichla s názvem Čarodění. O líbivý vzhled se postarala Veronika Vondrová.

Zdroj: Albi

Hra je určena pro jednoho až pět hráčů na přibližně půl hodiny. Měly by ji zvládnout děti do deseti let, což nám napovídá, že by mohlo jít o krásnou rodinnou hru.

V této hře povedete vlastní klan čarodějnic. Při verbování nových čarodějek musí dámy složit těžkou zkoušku v podobě umíchání nějakého složitého lektvaru. Jen tímto způsobem si zajistíte, že budete mít ten nejlepší klan široko daleko.

Karta klanů.
Zdroj: Albi

Na ruce máte karty čarodějek, které se liší svými schopnostmi v míchání konkrétních lektvarů. Zároveň má každá svá tajná místa (lokace) a ví, kde najít tolik potřebné suroviny. Kromě surovin můžete získat i recepty lektvarů, které se poté pokoušíte uvařit, předměty nebo další uchazečky do klanu.

Rozdělení karet a surovin do tří lokací – hory, les a jezero.
Zdroj: Albi

Vítězné body získáváte, jak za čarodějku, tak i za uvařený lektvar. Jak na to? Musíte dodržet odpovídající barvu lektvaru, který dokáže vaše čarodějka uvařit, zaplatit suroviny a případně doplnit i nějaké předměty. V okamžiku úspěšného uvaření jdou všechny tyto karty na jednu bodovací hromádku a už je není možné použít. Je tedy hodně důležité, rozmyslet si, zda si danou čarodějnici ještě chvíli podržet a nasbírat si nějaké suroviny, nebo s ní uvařit lektvar a získat body.

Zdroj: Albi

Nic ovšem netrvá věčně. Po takto náročně připraveném lektvaru přichází na řadu odpočinek. V tuto chvíli si berete zpět všechny karty zahraných čarodějek. Poté z herního plánu získáte dvě libovolné suroviny.

Ve hře je také obtížnější varianta hry se zvířaty, díky kterým můžete na konci hry získat navíc až dvacet pět bodů. A to se skutečně vyplatí. Navíc, kdo by nechtěl mít svoji vlastní kočku, myš, hada a další čarodějnická zvířátka?

Možný zisk bodů za karty zvířat.
Zdroj: Albi

Na oficiálních stránkách Albi jsou už nyní dostupná pravidla. Komu by mé stručné představení nestačilo, neváhejte a přečtěte si více např. o žetonech cílů, nebo sólové variantě.

Tags:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by Vás zajímat také: