Říše her

Vše o deskových hrách na jednom místě…. to je Říše her

V Západozemí se schyluje ke Spiknutí

Máte kuráž stát se nejmocnějším živlem v Králově přístavišti?
Obehrajte své protihráče v nové hře plné intrik a politiky.
Vydavatelství Blacfire oznámilo lokalizaci nové karetní hry pro 3 až 6 hráčů na motivy ságy Písně ledu a ohně od G. R. R. Martina.

Hra o trůny: Spiknutí, ve které se hráči stanou jednou z devíti postav oblíbeného příběhu, bude vycházet z podobné mechaniky jako Mezi dvěma zámky šíleného krále Ludvíka. Místo budování zámku budou mít hráči za úkol vytvořit dvě Malé rady s co největší mocí. Pro neznalé předlohy, Malou radu tvoří královi rádcové zodpovědní za určitou oblast vlády, kteří razantně ovlivňují dění v království.

Každý hráč bude tyto rady tvořit současně dvě a bude se snažit, aby byly mocensky vyrovnané, protože právě ta slabší se na konci hry hodnotí. To by jistě nebylo nic těžkého, pokud by ovšem každou ze svých rad nesdílel s jedním protihráčem.

Dalšími hybateli hry budou spojenci a žetony moci. Spojenci jsou postavy, které poskytnou stanovenou úroveň moci té radě, ve které se právě nachází. Žetony mají hodnotu moci od jedné do tří, jenže jejich přesná hodnota se odhalí až na konci hry.

Na začátku kola se vyloží postava z balíčku spojenců, o kterou budou hráči licitovat. Dražba probíhá pomocí karet vlivu, kterých má každý hráč ze startu 10. Karty mají různou bodovou hodnotu, hráč s nejvyšší nabídkou získá spojence a k němu i jeden žeton moci (aniž by znal jeho hodnotu). Mimo body mají karty vlivu navíc i různé efekty, které mohou zhatit plány protihráčů. Některá hráče donutí odhodit kartu z ruky, jiná přihodit kartu v dražbě na poslední chvíli, další karta umožní vyměnit žeton moci s protihráčem atd. Jde především o to přimět protihráče, aby spojence přidávali do těch rad, které máte společné.

Spojenci kromě vlivu přináší i své schopnosti vycházející z příběhu, takže od své aktivace ovlivňují další průběh hry. A protože jsme ve Hře o trůny, kde o intriky není nouze, budou sabotovat ostatní hráče, ovlivňovat dražbu, případně zabijí některou z postav v Malé radě protihráče.

Lokalizovaná hra by měla vyjít pravděpodobně ještě letos s cenovkou kolem 700 korun.

Tags:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by Vás zajímat také: