Říše her

Vše o deskových hrách na jednom místě…. to je říše her

V Panství hrůzy se vydáme do ulic Arkhamu

O kooperativní záležitost Panství hrůzy 2. edice (v originále Mansions of Madness) se v českých luzích a hájích poměrně hezky stará společnost ADC Blackfire. Pokud někdo netuší o co jde, tak vězte, že o temnou hororovou záležitost, inspirovanou americkým spisovatelem H.P. Lovecraftem. V roli detektivů se snažíte vyšetřovat případy v nichž mnohým může trnout krev v žilách. Není divu, protože krom nehostinného prostředí se na vás může přijít podívat i nějaké to stvoření z úplně jiného světa, aby vás připravili o zdraví, a to jak somatické, tak psychické. Ano, může se stát, že se klidně při hraní (tedy vaše postava) zblázní a potom se u stolu začnou dít věci, protože váš cíl je najednou zcela jiný. Určitě stojí za zmínku, že o onoho vypravěče nebo možná lépe řečeno, pána jeskyně, se stará aplikace na chytrých zařízeních.

V minulých měsících nám ADC Blackfire přinesl právě v češtině samotný základ hry, ale i dvě velké rozšíření nesoucí podtituly: Svatyně soumraku a Děsivé výpravy. Je vidět, že se hře u nás dobře daří, protože na podzim se můžeme těšit na další expanzi, která se v originále jmenuje: Streets of Arkham (Ulice Arkhamu). V balení bychom mohli najít 4 nové vyšetřovatele, 3 scénáře a pochopitelně nebude chybět i řada nových zlořádných bytostí.

Pokud se bude i nadále dařit tak dobře při prodeji těchto rozšíření, během příštího roku bychom se mohli dočkat i dalšího přírůstku Path of the Serpent. Tak jako tak, pokud patříte k fanouškům této značky, myslím, že se máte na co těšit.

Tags:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by Vás zajímat také: