Říše her

Vše o deskových hrách na jednom místě…. to je říše her

V Day & Night není nikdy jasné, co je víc

Asi mi dáte zapravdu, že rychlých karetních her se na trhu najde opravdu hodně. Což rozhodně není na škodu, alespoň si každý najde tu, jenž je jeho srdci blízká. No a na podzim letošního roku bude v našich luzích a hájích k nalezení další. O co půjde? Day & Night. Ano, přesně pod tímto názvem hledejte titul, ve kterém nikdy nebudete vědět, zda jsou v danou chvíli přínosnější vysoké hodnoty anebo nízké. Vše závisí na tom, jaké je v danou chvíli denní doba, a ta se může v průběhu jednoho kola změnit i několikrát.

Day & Night nám přinese v našem mateřském jazyce společnost Piatnik a autorem hry je Andrea Mezzotero, který stojí za tituly jako: Crystal Clans nebo Battlelands. Ke stolu budou moci společně usednout 2 až 5 hráčů s doporučeným věkem od 8 let a jedna partie zabere v rozmezí 20 až 30 minut.

Ke snadnějšímu pochopení je nutno zmínit, že v balení nalezneme karty čtyř rozdílných barev s hodnotami od jedničky po třináctku a zároveň se symbolem s časem nebo hvězdičkami. Hráči v každém kole vyloží postupně dvě karty a pakliže je na jakékoliv kartě symbol času, obratem se mění denní doba. A to se může stát i několikrát. Pokud na konci bude zářit slunce, bude vítěznou barvou ta, jenž tvoří největší součet vynesených karet. V případě, že temnotu noci bude narušovat měsíc, je tomu přesně opačně, tedy vítěznou barvou se stává s nejnižším součtem. Pokud některý hráč má vyloženou kartu ve vítězné barvě získává možnost si vybrat karty, tak aby mu přinesli co nejvíce hvězdiček, což jsou ve své podstatě vítězné body.

Myslím si, že takto „na papíře“ to vypadá na velmi svižnou karetní hru, kombinující promyšlenou taktiku se špetkou náhody v podobě určení denní doby , která určí co bude vzácnější pro vyhodnocení. Pakliže patříte k milovníkům karetních her, tak se určitě těšte na titul Day & Night, který bude k dispozici již na podzim letošního roku.

Tags:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by Vás zajímat také: