Říše her

Vše o deskových hrách na jednom místě…. to je říše her

Užíváte si rádi chvíle s čajem? Chai přichází

Možná tak trochu poklidně a krapet na pokraji zájmu se na pulty obchodů v českých luzích a hájích dostala (opět) poměrně zajímavá ekonomická hra Chai: Deluxe verze, která je výrazně tematická a určitě si ji užijí všichni milovníci čaje. Než se o hru začnete více zajímat více, zmíním, velmi důležitou poznámku, protože je k dostání pouze v anglickém jazyce. Tedy pokud preferujete hraní pouze lokalizovaných titulů, chápu, že následující řádky budou pro vás postrádat smysl. Zas na druhou stranu, je potřeba zmínit, že hra je jazykově nezávislá, tzn., třeba se najde nějaký šikovný nadšenec a přeloží pravidla pro ostatní hráče, jak se tomu stalo mnohokrát. Nebo nám Chai: Deluxi verzi přinese některý z českých distributorů.

Chai: Deluxe verze se na pulty obchodů dostala ve světě v loňském roce a navazuje na dva roky starší titul Chai a obohacuje jej o řadu vylepšení, především po stránce kvality komponent. Příkladem může být lepší insert, kovový žeton prvního hráče, dvě kostky pohánějící umělou inteligenci ve variantě pro jednoho hráče, vylepšené verze kostek (16 milimetrů), ale i obohacující obsah jako třeba 3 nové karty schopností a mnoho dalších menších vylepšení.

Za tímto titulem stojí dvojice autorů Dan Kazmaier, Connie Kazmier a o grafickou stránku věci se postarali Mary Haasdyk a Sahana VJ. Osobně se mi grafické ztvárnění z dostupných obrázků líbí a rád bych si Chai: Deluxe vyzkoušel. Pro úplnost těchto faktografických údajů zmíním, že k jedné hře může usednout 1 až 5 hráčů s doporučeným věkem od 8 let a jedna partie by měla zabrat okolo jedné hodiny.

Hra Chai vás zavede do nelehkého světa obchodníků s čajem, abyste vytvořili dokonalou směs, která uspokojí objednávky zákazníků. K tomu budete moci v rámci svých akcí navštívit trh, abyste „nakoupili“ některou z čajových příchutí (máta, jasmín, citron, zázvor, levandule apod.) nebo vybrat přísadu k dochucení (mléko, cukr, med, vanilka a chai kořeny). Poslední možností je rezervace zákaznické karty. Hráč s největším počtem vítězných bodů získaných z objednávek zákazníků, obdržených peněz a ocenění se stává nejlepším obchodníkem s čajem a může se ujmout role hostitele pro ostatní hráče, aby je pozval ke svému čajovému obřadu.

Tags:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by Vás zajímat také: