Říše her

Vše o deskových hrách na jednom místě…. to je říše her

Upírská karetka o titul Temného prince Chicaga

Albi nám během podzimu nadělí asymetrickou karetní hru Vendeta z univerza Vampire: The Masquerade. Jak již název napovídá, dostaneme se mezi upíry, tentokrát do soudobého Chicaga, kde budeme svádět souboje o vliv a nadvládu nad městem. Místním temným princem totiž může být jen jeden.

Vendetu pro 3-6 hráčů s proklamovaným hracím časem okolo půlhodinky si (i díky tématu a povaze hry) zahrajete s dětmi od 14 let. Jejím tvůrcem je Bruno Faidutti, který stojí již za hrami jako Citadela nebo Ad Astra. Stěžejními schopnostmi pro hru jsou strategie, blafování a dedukce.

V této velké hře se staneme lídrem jednoho ze sedmi klanů upírů – Brujah, Gangrel, Malkavian, Nosferatu, Toreador, Tremere nebo Ventrue. Zároveň jsou ve hře čtyři lokace, na nichž se celá partie bude odehrávat. Co ve Vendetě nenajdeme je velký herní plán; jednotlivé lokace stojí samostatně, jsou k nim přiloženy vykládací panely jednotlivých hráčů, aby bylo jasné, kdo které karty a žetony zahrál. Během tří kol budou hráči vykládat klanové karty (celkem 63, 9 pro každý klan), získávat karty obětí (35) a spojenců (30), jichž budou využívat během svých tahů k různým akcím nebo k získávání žetonů krve či vlivu. Žetonů ve hře najdeme více než 100. Pro ozvláštnění hry lze zapojit též 8 karet relikvií a 7 karet lokací.

Karty mohou být zahrány zdarma odhaleně či za žeton krve skrytě. Po rozdání karet hráčů na jednotlivé lokace proběhne jejich vyhodnocení, během něhož si hráči mohou rozmyslet svůj pohyb a karty nechat propadnout, nebo je nechat “pracovat” na daných lokacích, pokud tam ovšem dosáhli dostatečného vlivu. Následně se vyhodnotí efekty ve dne, spočítá vliv a úspěšný hráč získá spojence z lokace a nakonec dojde i na efekty v noci. Jak oběti, tak spojence je možné vysát, čímž si doplníte žetony krve, ale za cenu ztráty vlivu, jež postava poskytuje. Zároveň vše probíhá v utajení, takže je možné, že upír vysaje upíra, což je ovšem obrovský zločin, za nějž jej nemine trest.

Jak vidíte, máme o důvod více, proč se těšit na podzim. Obzvláště milovníci horrorů a děl s upírskou tématikou si určitě přijdou na své. Přece jen je na českém hru deskových her s touto tématikou pomálu. Albi to s univerzem Vampire: The Masquerade snad chce změnit. Pokud ano, třeba dojde i na další kousky ze stejné série a upírská kolonie v našich herních sbírkách nabude na rozměrech. My se už moc těšíme! A co vy?

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je Albi.png.
Tags:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by Vás zajímat také: