Unmatched Adventures – Tales To Amaze

Možná jste zaznamenali kickstarterovou kampaň na přelomový set herního systému Unmatched. Bude se jmenovat Unmatched Adventures – Tales To Amaze a přelomový by měl být možností kooperativního hraní. Za hrou stojí vydavatelství Restoration Games a je určená hráčům a hráčkám od devíti let. Usednou ke stolu až ve čtyřech, ale je tu možnost i sólového hraní. Oproti klasickým partiím Unmatched se nám herní doba trochu protáhne – asi tak na slabší hodinku. Hráči nově spojí síly a postaví se jednomu ze dvou záporáků. Těmi budou Mothman a Mimozemšťani útočící na Zemi. Samozřejmě se nové postavy dají použít pro standardní kompetitivní hraní tak, jak to známe. No a jaké že to jsou postavy? Na to se podíváme v následujících řádcích.

Jill Trentová nedisponuje vlastně žádnou superhrdinskou mocí. Pokud tedy nepočítáme inteligenci. Tato vědkyně se totiž uchytila jako velice schopný detektiv, který používá ve svém oboru spoustu svých vynálezů. Jako příklad mohu uvést speciální brýle, které v kombinaci s infralampou dovolí hledět skrze předměty – takové rentgenové vidění, kterým disponuje třeba i Superman. Dále Electro-Repelant, což je speciální sestava magnetů. pomocí tohoto zařízení dokáže Jill pohybovat kovovými předměty. Ráda se také obléká do oblečení ušitého z nezničitelné tkaniny. Je sice radioaktivní, ale to Jill řeší paprskem grafitového difuzéru, ať už je to cokoliv. Možná vás to překvapí, ale Trentová je i obstojná bojovnice. Stejně jako její BFF Daisy Smytheová. Obě si poradí i s obsluhou střelných zbraní. Síla, odolnost a nadprůměrná inteligence by mohly z této dvojky udělat silnou postavu herního systému Unmatched.

Annie Christmas nebo také Flatboat Annie je černošskou lodní kapitánkou, která je nadprůměrně silná a také vysoká. Měří přes dva metry a v soubojích, ke kterým byla vyzvána, porazila nespočet soupeřů. To ostatně dokazuje její perlový náhrdelník. Každá z perel totiž představuje jednoho poraženého protivníka. Na základě tamního folklóru podle mého představuje jakýsi příklad pro zotročené a především pro ženy. Annie si ráda užívá alkoholu, a nikdo jí neříká co může a co nemůže. Zkrátka je svobodná a s každým si snadno poradí. Sen pro utlačované ženy, že? Další zajímavostí může být, že na její lodi slouží dvanáct jejích synů a zároveň není vdaná, což je v její době také nemyslitelné. A konec Annie Christmas? Ten samozřejmě také musí být velkolepý – je zabita rovnou stovkou mužů. Zastřelena a pro jistotu ubodána. Kromě folklóru se mihla třeba i v románu Free Enterprise: A Novel of Mary Ellen Pleasant od jamajské autorky Michelle Cliff.

Jméno Nikola Tesla dozajisté rezonuje v řadách všech elektrotechnických nadšenců. Jistě je ale známo i běžné veřejnosti. Aby také ne. Ve své době byl jeho nositel nejvýznamnějším elektrotechnickým inženýrem Ameriky. Mezi jeho objevy můžeme jmenovat asynchronní motor, vícefázový střídavý proud či bezdrátovou komunikaci. Známí jsou dozajisté i jeho rivalové Edison a Marconi. Ti mají na rozdíl od tohoto Srba jednu velikou výhodu. Jsou dobří obchodníci. Tesla má totiž velký problém s uznáváním svých patentů a často pracuje na velkých projektech, z kterých toho moc nekouká. Díky tomu se velice zadluží a možná právě i to vede k jeho konci. Umírá sám, chudý a zapomenutý. A možná právě tato jeho temnější stránka dává vzniknout různým fantastickým příběhům, které ho vykreslují téměř jako kouzelníka, alchymistu či zkrátka jako člověka vládnoucího nadpřirozenými silami. Už se těším, až bude metat blesky po soupeřích.

Ógon Bat známý jako Phantaman nebo Fantomas je většinou považován za úplně prvního superhrdinu na světě. Vznikl v Japonsku roku 1930 a úplně poprvé se objevil v klasickém papírovém divadle – kamishiba. Dokonce má být předlohou pro tak zvučná jména jako Batman a Superman, kteří se objevili ani ne deset let po debutu zlaté lebky. Nejvíce slávy si Golden Bat užil zřejmě v anime seriálu z roku 1967, který se dostal i do Evropy a Latinské Ameriky. A jakou mocí že to vládne? Je nadlidsky silný, nezranitelný a má schopnost létat. Zajímavější na něm ale je to, že je vyslán do současnosti z bájné Atlantidy. Musí tedy překonat věkovou propast o velikosti 10 000 let, aby se postavil zlu současné planety Země, kterou zastupuje především Dr. Erich Nazō. Padouch, který ovládá zločinecký syndikát, nosí masku s netopýříma ušima a jedním modrým okem a druhým červeným.

zdroj

Další postřehy

zdroj

Jak již bylo řečeno, jedná se o kooperativní záležitost, ve které se hráči společně postaví jednomu ze dvou dostupných padouchů. Zlo je zastoupeno balíčkem akčních karet, u kterého je popsán přesný postup zaměřování a pořadí útoků. Jakmile padouch splní všechny své úkoly, popřípadě porazí všechny hrdiny, nastává konec hry a hráči prohrávají. Role jsou tedy jasně rozdělené. Hráči hrají společně proti hře, která si sama řídí tahy zla. To podle mého vždy více utuží kolektiv u stolu, než když se jeden z hráčů musí zhostit role bídáka. Aby to ale nebylo tak jednoduché, padouši mají i své stoupence. Například Dábla z Jersey, Lovelandskou žábu či Bloba.

zdroj

Na závěr zmíním zřejmě tu nejdůležitější věc. Sice už je po konci kampaně, ale to Evropana trápit nemusí, protože projekt mohli backnout pouze hráči z USA a Kanady. Našince by však mohlo zajímat to, že vydavatel přislíbil vydání retailové verze ve spolupráci s Iello. Dokonce bychom se mohli dočkat i promo karet a figurek můr a mimozemšťanů namísto pouhých žetonů. Toto vše odvozuji z obrázku, který přikládám níže a který byl součástí kampaně. Nezbývá tedy než doufat, že vše klapne tak jak má a Albi nám za nějaký čas přinese tuhle bláznivou kooperativku. Doufám, že ano a moc se těším!

Tags:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by Vás zajímat také: