Říše her

Vše o deskových hrách na jednom místě…. to je Říše her

Ubongo: Junior

Ubongo se na českém trhu pohybuje už řadu let. Výraznou dobu se o tuto honbu za diamanty do nitra hluboké Afriky stará společnost Albi, které vděčíme i za českou lokalizaci, za což mají určitě velké díky. Popularita Ubongo je nadmíru velká, a možná i proto, se dočkala tato logická hra, pro 2 až 4 hráče, dětské verze: Ubongo: Junior. Doporučený věk je od pěti let a na to, jak se tento titul hraje, jak jsem si jej já i mé ratolesti užívali, se dozvíte za pár dní v naší zevrubné recenzi. Dnes se však podíváme pod víko krabice, na to, co vše zde můžeme nalézt.

Asi nikoho nepřekvapí, že první věcí, která na nás vykoukne jsou česká a slovenská pravidla. Rozhodně nejde o zdlouhavou ilustrovanou knihu, ale o třístránkovou rozložitelnou brožurku. Její přečtení a pochopení všech zákonitostí vám zabere opravdu pár minut. Rozhodně déle vám zabere vysvětlit hru vašim malým potomkům – i když záleží na šikovnosti.

Dále se nám do rukou dostane vylupovatelný karton s 36 barevnými dílky. Svým vzezřením připomínají dílky z Tetrisu (ačkoliv tvarově velmi pozměněné). Každý ze čtyř hráčů si může uzmout pro sebe devět těchto dílků. Jejich vyobrazení je pěkné a doplněné o obrázky zvířátek (zebra, žába, žirafa, apod.), což pro nejmenší hráče působí poutavě. Za zmínku stojí, že tyto dílky můžete uschovat do samouzavíratelných sáčků, které jsou v balení čtyři. Každý hráč má tedy dílky ihned připravené ke hraní a jsou tak hezky roztříděné.

Některé z těchto dílků se budete snažit při hraní Ubongo: Junior složit tak, aby zakryly všechna bílá pole na kartách s hádankami. Těch si pro nás autoři připravili hned 50. De facto 100, protože zelená strana karet je jednodušší a otočením karty se vám do rukou dostanou žlutá, náročnější verze hry.  Všechny tyto hádanky jsou plastové karty, takže se nemusíte bát, že nenechavé dětské ručičky, by je mohly odsoudit k brzkému vynesení do modrého kontejneru na sběr papíru.

Nezbytnou součástí jsou přesýpací hodiny, jež vás budou popohánět ve skládání. Jejich provedení je též vydařené o přibližné výšce 7 centimetrů. A zda se ptáte, jestli vydrží pád ze stolu, tak vězte, že ano. Během zuřivého přemýšlení se mé dcerce povedlo je nechtěně 2x shodit ze stolu a přežily naprosto v pořádku – jsou stále plně funkční a bez škrábnutí.

No a poslední věc, která se v krabici nachází je látkový černý pytlík s tím nejcennějším, tedy s 72 barevnými drahokamy.  To je to oč se všichni hráči snaží bojovat. Sice je pytlík uzavíratelný tkaničkou, avšak k úplnému zavření je zapotřebí síly a vždy mám strach, že může každou chvíli dojít k přetržení. Samotné diamanty jsou fakt povedené a pro děti lákavou odměnou za vyřešené logické hádanky. Tedy až do okamžiku, kdy je mají po hře vrátit zpět do pytlíčku – to se jim nechce jich zbavovat.

A to je naprosto vše, co se pod víkem krabice Ubongo: Junior skrývá. Určitě stojí za zmínku, že se vše dá parádně do krabice schovat, a tak rychle rozložit při dalším hraní. Což určitě potěší všechny ty, co mají děti natěšené na hraní. Věřím, že se vám tento unboxing, resp. popis jednotlivých herních komponentů doprovázený o ilustrativní fotografie líbil a během pár dnů se můžete těšit na recenzi, na které už usilovně pracuji.

Poděkování

Za poskytnutí hry na recenzi děkujeme společnosti Albi.

Tags:

One Reply to “Ubongo: Junior”

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by Vás zajímat také: