Říše her

Vše o deskových hrách na jednom místě…. to je Říše her

Tužka je mocnější meče!

Zombicide: do zbraně

Na zombie se dá vyrazit s kdečím. S puškou či pistolí si je sice udržíte dál od těla, ale naděláte hluk, čímž přilákáte … víc zombií! Pokud se vám je ovšem podaří nalákat na koleje, můžete je přejet vlakem, a to je pak pořádný masakr. Ale co když kolem žádné koleje nejsou a vaše pokusy ohánět se katanou končí neslavně? V nově chystané hře Zombicide: do zbraně budete bojovat tužkou, tedy lépe řečeno – stíratelným fixem!

Rodina zběsilých vyvražďovaček zombií Zombicide se brzy dočká nového bratránka: Blackfire ohlásil české vydání před pár dny oznámené Zombicide: Gear Up (Zombicide: do zbraně). Anglickou verzi bude samozřejmě vydávat CMON. A ačkoli grafika a hlavně nekončící nápor zombií budou každému hráči jakékoli varianty Zombicide dobře známé, tentokrát se nejedná o figurkovou rubačku, ale o hru typu flip & write, tedy otoč & piš nebo spíš otoč a řež (do zombií)!

Každá ze 4 zbraní na kartě přeživšího má jinou barvu a jiný tvar poškození. U běžných zombií (žluté s černým proužkem) stačí zaškrtnout pár políček, elitní (žluté s červeným proužkem) již potřebují zásahů víc a bossové (šedé karty vpravo) dají přeživším pořádně zabrat!

Zombicide: do zbraně bude kooperativní flip & write hra pro 1 – 6 hráčů od 14 let s herní dobou kolem 30 minut. Svižné hře by neměla chybět strategická hloubka. Obtížnost je možno škálovat od jednoduché po pekelnou (nightmare), takže si na své přijde opravdu každý. Během hry budou přeživší likvidovat běžné zombie (mezi nimi i dobře známé chodce či běžce), v pozdější fázi se objeví mnohem obtížnější boss, jehož je pro to, aby hráči mohli vyhrát, nutné porazit.

Karty přeživších a bossů pěkně zblízka.

Zbraně, které mají přeživší k dispozici, udílejí zombiím poškození v podobě tetrisových tvarů, které budou hráči zaškrtávat na jednotlivé karty zombií. Cílem je zakrýt všechna pole na kartě zombie (ta je tím poražena), žádné dva zásahy se ale nemohou překrývat. Každé z celkem 18 kol hry se otočí jedna karta tahu, která určí, jakou zbraň (jsou kódovány barvami) přeživší použijí. Kromě zbraní mají přeživší na kartách tři stupnice: zdraví, zbroj a munici. Munici je možno použít k zaškrtnutí jednoho políčka na kartě zombie, zbrojí je možné odvrátit poškození, které by přeživší měl utrpět – nicméně množství munice a výdrž zbroje je omezená. 

Čtvercové kartičky tahů a příchodu zombií. Nové zombie budou přicházet téměř neustále.

Nebyla by to Zombicide, kdyby do hry neustále nepřicházely nové zombie. Zombie se objevují na „třetí ulici“ a postupují (pokud jim tak káže karta tahu) přes „druhou ulici“ na „první ulici“. Teprve zde udělí přeživšímu zranění (v případě, že jim karta tahu velí se pohnout). V druhé polovině hry přichází do hry 1 nebo 2 bossové (podle zvolené obtížnosti). Hráči zvítězí v případě, že se jim bosse podaří před koncem 18. kola zabít, pokud se jim to nepodaří nebo pokud je jeden z přeživších před koncem hry zabit, prohrávají. 

Pro zaryté sólo hráče slibuje Zombicide: do zbraně i sólo mód

Tags:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by Vás zajímat také: