Troika od čtyřky ke čtyřce

Další hra s prasečím rypáčkem od 4 Kavek.

Rodinné deskovkářství 4 Kavky přineslo na náš trh hned čtyři hry z dílny vydavatelství Oink Games. K Startupům, Gorilám, Cirkusu a Ponorce (recenze již brzy) nyní přibude i Troika. V seznamu jde sice o pětku, ale název je skutečně Troika. Vím, slušný ostrovtip. Jedná se o hru pro dva až pět hráčů minimálního věku sedm let. Partii by měli dokončit za nějakých dvacet minut. O herní design i ilustrace se postaral Jun Sasaki.

zdroj: BGG

Stejně jako ostatní Oinkovky je i Troika velice jednoduchou hrou, ve které se ocitnete v daleké budoucnosti. Konkrétně jako jeden z dobrodruhů, kteří se vydají k hvězdám, aby na nich hledali drahocenné kameny. Na nich mohou zbohatnout, ale některé budou také muset přeměnit na palivo, jinak domu nic nedovezou, a logicky také nezbohatnou.

Princip hry je, jak již bylo řečeno, velice jednoduchý. Hráč na tahu se rozhodne, jestli si vezme žeton lícem nahoru, který vyložil některý z hráčů, nebo zda uzme jeden z žetonů otočených lícem dolů. Tyto žetony hráči sbírají hned z dvou důvodů. Ten první je čistě praktický, a hráči musejí nasbírat tři žetony stejné hodnoty pro zisk paliva na cestu domů. Druhý důvod je trochu skrblíkovský. Další trojice totiž bude postupka, která představuje drahokam.

zdroj: BGG

Vítěz hry se vybírá z hráčů, kteří dokázali získat palivo na cestu zpět. Vítězí ten hráč, kterému se podařilo posbírat vyšší postupku – tedy dražší drahokam.

Na úplný závěr jen doplním, že novou Oinkovku s názvem Troika můžeme očekávat již během tohoto září, a stejně tak by měly být naskladněny inserty pro předešlé Oinkovky, které se tiskly v Myším doupěti. Od Kavek se tedy máme v září rozhodně na co těšit!

Tags:

One Reply to “Troika od čtyřky ke čtyřce”

  1. Zdravím, inserty k Oinkovkám už jsou v prodeji. K Ponorce (Deep Sea Adventure), Cirkusu (Scout) a během dneška budou i ke Startupům. I ke Troice ho necháme udělat, originálně sice v krabičce je papírovej insert, ale neskládá se to do něj úplně ideálně:) A jinak, Troiky už jsou na cestě, lámeme návod, fotky hotový, točíme videonávod a už se na tom maká:)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by Vás zajímat také: