Říše her

Vše o deskových hrách na jednom místě…. to je říše her

Tik Tak Bum: Chain Reaction

Doslova výbušný slovní fotbal

Tik Tak Bum vychází z jednoduchého principu slovního fotbalu, který si z dětství pamatují snad všichni. Hra, která nemá žádné nároky na komponenty, materiál, plochu, ani složité počítání bodů, vychází totiž z principu střídání se hráčů na tahu, kteří musí říct slovo začínající na poslední písmeno předchozího řečeného.

Zatímco originál byl ideální na cesty, v deskové variantě se dočkal výrazného tuningu: herní plochy s devíti poli, balíčku 108 karet a 9 žetonů. A hlavně – bomby. Opravdové bomby. Bomba je plastová, akorát do dlaně a na dvojici AAA baterek, jež nejsou součástí hry.

Tik Tak Bum

… je i pro dva hráče, ale nutno říct, že se jedná o párty hru, tedy více smysl bude dávat spíše ve větším počtu a ve společnosti, jež se nebojí se zasmát sobě i ostatním. Tik Tak Bum je navíc zavedená značka, která už má i jiné tituly – konkrétně jeden dětský (Tik Tak Bum Junior), jeden rodiný (Tik Tak Bum Family) a samozřejmě i základní (Tik Tak Bum). Všechny obsahují bombu, ale fungují trochu jinak.

Chain Reaction

… přináší kromě základního elementu, kdy v hledání správného slova na hráče působí časový tlak způsobený běžící a hlasitě tikající bombou. Navíc nikdo neví, kdy přesně exploduje – na základě mechanismu vybuchne od 10 do 60 vteřin od aktivace.

Hráči si bombu podávají, čímž je označen ten, kdo je právě na tahu. Aby toho nebylo málo, tak na herní ploše je vyložených 9 karet (z bohaté zásoby 108), jež představují jednotlivé témata či kategorie. Vyslovené slovo musí spadat do jedné z daných kategorií, aby hráč mohl bombu předat dál po směru hodinových ručiček. Zároveň jedním z žetonů označí kartu s využitou kategorií.

Další hráči mohou využít pouze neoznačené kategorie, čímž se nabídka ztenčuje. A čas stále běží a tiká. To však stále není všechno! Z devíti polí na herní ploše jsou tři žlutá a pokud kterýkoli hráč využije kategorii na takto označených polích, tak bomba rázem mění směr, v němž obíhá okolo stolu.

Výbuchem hra nekončí

Jakmile bomba vybuchne, hráč v jejím držení si vezme jednu z karet. Následně se použijí nové kategorie a hra začíná opět od začátku. Počáteční písmeno hry určuje terčík se šipkou, aby byla zajištěna náhoda a nevypočitatelnost pro prvního hráče. Partie pokračuje do té doby, než ve hře zůstane pouze jediný hráč. Hráči jsou eliminováni ze hry ve chvíli, kdy obdrží tři karty za třikrát explodující bombu v jejich rukách.

Tik Tak Bum: Chain Reaction je jednoduchá párty hra, která na známém základu staví svými omezeními a twisty, aby přinesla výbušnou a zábavnou záležitost na pozdní večery, oslavy a rodinné sešlosti. Jednoduchým designem neodvádí smysly od toho hlavního, co přináší.

Tik Tak Bum: Chain Reaction získává od Říše her ocenění:

Poděkování

Za poskytnutí hry na recenzi děkujeme společnosti Piatnik.

Hru můžete zakoupit přímo zde.

Tags:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by Vás zajímat také: