Říše her

Vše o deskových hrách na jednom místě…. to je říše her

Těžké volby přinese nové rozšíření pro Pána prstenů: Putování po Středozemi

Když nám společnost ADC Blackfire oznamuje nové tituly, má snad nepsané pravidlo stanovující, že u jednoho oznámení nikdy nezůstane. Někdy to tak naplánují sami, jindy zase jejich partneři vypustí do světa informaci o novém titulu, který ADC Blackfire doprovodí příjemným dovětkem: „Máme pro vás přeložené do češtiny“. Zatímco včera udělala bezesporu radost zpráva o chystané další hře všem milovníkům univerza World of Warcraft, dnes tu máme oznámení od Fantasy Flight Games o novém rozšířením Spreading War pro hru Pán prstenů: Putování po Středozemi (v originále: The Lord of the Rings: Journeys in Middle-earth). A opět se jej dočkáme v našem mateřském jazyce.

Pro pořádek zmíním, že na pultech obchodů už nějaký ten pátek najdete, jak samotný základy hry Pán prstenů: Putování po Středozemi, tak velké rozšíření s podtitulem Stínové cesty. Jak samotný název napovídá, hráči se mohou těšit na hromadu zážitků inspirovaných světem Středozemě od anglického spisovatele J. R. R. Tolkiena. Jedná se o kooperativní, dobrodružnou hru s řadou scénářů využívající k hraní i aplikaci, jenž hrdinům pomáhá s přípravou, ovládá mocné protivníky, staví před hráče nelehká rozhodnutí, nabízí jak hlavní příběhové linky, tak vedlejší úkoly a mnoho dalšího.

Ale pojďme se podívat, co nám společnost Fantasy Flight Games dnes prozradila o novém rozšíření Spreading War. Zvěstují se nemilé zprávy. Válka přichází do říše lidí. Stíny se šíří po Rohanu a Gondoru, od hlubokých Fangorndských lesů, až po ruiny Osgiliathu. Při cestování hrdinové naráží na nemilosrdné žoldáky, kteří napadají království lidí na rozkaz tajemné postavy. Na hráče čeká další nelehká výzva. Je zapotřebí se vypořádat s přílivem násilí a ochránit obě království.

Takto nějak by se dala definovat startovní premisa této expanze odemykající novou kampaň s 15 scénáři. Ve své podstatě celá kampaň hráče provede po časové ose jednoho roku a staví před ně nelehká rozhodnutí, zda budou posilovat obranu jednoho království na úkor druhého nebo začnou shromažďovat informace o strůjci temného zla. Pochopitelně budou moci vyrazit i na cestu mezi těmito královstvími – no, ale kdy na ní vyrazit a jak ji provést, může mít dalekosáhlé následky. Zatímco na jaře jsou žoldáci silní, jak nebohá koťátka v krabici, na podzim se před hráče postaví již nové, impozantní monstra s ohromujícími schopnostmi.

V krabici bude k nalezení více než 20 nepřátelských miniatur, 18 oboustranných mapových dílků, nové role, typy terénu a 6 nových hrdinů s jedinečnými dovednosti. Společnost Fantasy Flight Games prozradila více o jednom z těchto hrdinů. Konkrétně o Beornovi, kterého Bilbo se Společenstvím potkali na cestě k Ereboru. Na první pohled může působit tiše a plaše. Není divu, protože se cítí lépe v lesích, daleko od lidí. Během putování divočinou se na něj lze spolehnout, neboť dokáže najít vždy bezpečnou cestu. Jestli však na vás působí neškodně, věřte, že opak může být pravdou. Jeho ohromující vlastnost mu umožňuje se proměnit v mohutného a silného medvěda. To má za následek, že je zapotřebí vyměnit kartu hrdiny, figurku na herním pláně a vybavení. Ve své podstatě jde o dva hrdiny v jednom. A jak to tak vypadá, tento méďa dokáže rozcupovat nejednoho nepřítele, který mu zkříží cestu. Tuto „transformaci“ je možné provést i obráceně.

Ve světě se rozšíření Spreading War objeví na pultech obchodů již v říjnu letošního roku. Vzhledem k dosavadní spolupráci Fantasy Flight Games a ADC Blackfire se dá očekávat, že ve stejném datu se budeme moci těšit i v našich luzích a hájích, abychom si toto strastiplné dobrodružství mohli užít i plně v češtině. Předpokládám, že v nadcházejících dnech se můžeme těšit na kupu dalších informací, které budeme v redakci pečlivě shromažďovat, abychom vám je přinesli v zevrubném preview.

AKTUALIZACE (9. července 2021, 22:54): Společnost ADC Blackfire odtajnila i český název rozšíření. Pakliže vás tedy zajímá tato expanze, tak si do deníčků poznačte: Pán prstenů: Putování po Středozemi – Válečné tažení. Taktéž jsme se dozvěděli, že termín naskladnění na pulty obchodů v našich končinách by se měl pohybovat ke konci letošního roku. Přeci jen, v současné době se doprava nedá úplně tak dobře předpovídat, jako dříve. Krom rozšíření se můžeme těšit i na dotisk základu hry, který je u většiny prodejců vyprodán.

Tags:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by Vás zajímat také: