Říše her

Vše o deskových hrách na jednom místě…. to je říše her

Tajemný a přitom pestrobarevný Projekt L

Milujete tetrisoidní skládačky? Tak zrovna tato záležitost vás jistě velmi potěší a pobaví. Z barevných kostiček, které připomínají dílky ze hry Tetris sestavujete skládačku podle předlohy na kartách. Zároveň si tyto kostičky můžete postupně vylepšovat tak, abyste mohli řešit náročnější hádanky. To je v kostce chystaný Projekt L, který nám přinese společnost ADC Blackfire během letošního roku plně v češtině.

Titul je vhodný pro 1 až 5 hráčů od 8 let cca na 40 minut. Jednotlivé puzzly jsou tvořeny černými kartami s bíle vyobrazenýma předlohama, podle nichž sestavujete skládačky. Využívejte efektivně získané dílky, díky kterým budete schopni složit, co nejvíce skládaček. Poté, co dokončíte skládačku si můžete uzmout získanou odměnu a dílky z hotové skládačky vrátit zpět do své zásoby a kartu odložíte stranou. Během svého tahu můžete provést až tři akce: vzít si dílek nový malý dílek, vyměnit vlastní dílek za větší z banku nebo přiložit dílek do jedné ze čtyř skládaček, jenž mají hráči před sebou.

Občas to bude jistě dilema, zda “upgradovat” dílek nebo přidat další kostičku do skládačky. Kostičky se navíc neliší jen tvarem, ale i svou úrovní. Hra končí ve chvíli, kdy dojdou černé karty. Posléze proběhnou ještě pak další dvě kola, v nichž budete ještě moci dokončit skládačky. Hráč, jenž má nejvíce bodů na svých složených kartách vyhrává.

Jak je vidět Projekt L je velmi jednoduchý, nicméně nabízí další možné varianty, jak hrát. Kdo se nebojí trochy toho chaosu může při hře více hráčů nechat provádět akce hned dva hráče najednou, čímž se partie značně urychlí. Rovněž je možné hrát jako solitér proti virtuálnímu soupeři.

Sledujte naše stránky s dalšími informacemi a upřesnění data vydání tohoto titulu, jenž můžeme netrpělivě očekávat v letošním roce plně v češtině díky společnosti ADC Blackfire.

Tags:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by Vás zajímat také: