Říše her

Vše o deskových hrách na jednom místě…. to je Říše her

Taco, Kočka, Koza, Sýr, Pizza – co to sakra je?

Vrtá vám hlavou, co ona hrstka slov, znějící v nadpisu této novinky, znamená? Inu, není to nic tajného, jde o připravovanou bláznivou karetní hru vhodnou pro nejednu párty. Taco, kočka, koza, sýr, pizza nám na český trh přinese během léta společnost Albi v českém jazyce. Kdyby nebylo restriktivních opatření v rámci COVID-19, už jsme nejspíše tuhle parádu mohli hrát, ale kvůli protahování termínů na všech frontách si musíme ještě chvíli počkat.

Věřte mi, že tato mantrická slova si vryjete do paměti a za chvíli hraní je odříkáte kdykoliv. A to i o půlnoci, když vás někdo probudí z nejlíbeznějšího snu.

Hráči si na začátku partie rozdělí karty a popořadě otáčí na odkládací hromádku jednu kartu s doprovodným jedním slůvkem z názvu samotné hry, která se téměř donekonečna opakují. Pokud se vyřčené mantrické slůvko shoduje s obrázkem na otočené kartě, snaží se všichni hráči překrýt kartu rukou. No a kdo je poslední bere celý nashromážděný balíček karet a přidá si jej do své sbírky. Komu se povede zbavit všech karet jako prvnímu, ten vyhrál.

Taco, kočka, koza, pizza – aaaa, špatně. Na řadě je sýr, takže si pomýlený hráč bere odhazovací hromádku též, aby byl řádně potrestán za své pochybení. No a to ještě na vás hra má připravené další záludnosti. Například, když se na stole objeví karta Gorily – potom se všichni musí začít tlouct do prsou a posléze teprve mohou přikrýt hromádku rukou. Pochopitelně takovýchto vtipných karet je ve hře více, ale nebudu vám je všechny spoilerovat.

Osobně jsem na tuto karetní párty hru nesmírně zvědav. Z oficiálních informací o hře je Taco, kočka, koza, sýr, pizza ideální hrát ve dvou až osmi hráčích a jedna partie by měla zabrat okolo 10 minut. Díky své skladnosti a jednoduchosti se opravdu hodí na nejednu párty. Však za pár týdnů již budeme moci všichni posoudit sami. Pro zkrácení čekání můžeme hru vyzkoušet zdarma díky demu od Albi.

Tags:

One Reply to “Taco, Kočka, Koza, Sýr, Pizza – co to sakra je?”

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by Vás zajímat také: