Staňte se největšími lovci celé galaxie

Dneska nás čeká preview hry od vydavatelství Blackfire s velmi silným tématem ze světa Star Wars. Konkrétně jde o svižnou draftovací rodinnou karetku Bounty Hunters. Hra je určená pro dva až šest hráčů a zabere vám asi půl hodiny. No a jak se to hraje? Pojďme se na to v rychlosti podívat.

Zdroj: TLAMA games

Příprava hry je velmi jednoduchá. Čtyři karty oblastí se vyloží na herní plochu. Roztřídí se karty podle barev, zamíchají se a položí se vždy dle své barvy k náležité oblasti. Hráči si vezmou jednu kartu z každého balíčku. Jeden pověřený hráč před sebe dostane přehledovou kartu a bude dohlížet na průběh tahu. K herní ploše se přiloží žetony kreditů a hra může začít.

Zdroj: TLAMA games

Všichni hráči si jako první část svého tahu doberou kartu z libovolné hromádky v závislosti na jejich herní strategii. Ve druhé fázi si jednu kartu z ruky vyberou a tajně ji položí před sebe. Tuto kartu je možné prodat, nebo ji zahrát a nechat ji před sebou vyloženou. Pozor, pokud si chcete nechat vyloženou bílou kartu z tržiště, za tu je nutné zaplatit kredity. Pokud kredit nemáte, máte kartu alespoň zarezervovanou. Pokud chcete kartu prodat, odhodí se na příslušnou odhazovací hromádku a hráč obdrží jeden kredit. V poslední fázi kola se zbylé čtyři karty v ruce pošlou hráči po levici.

Výše jsem psala o kartách lišících se barvou. A co nám tyto barvy představují si vysvětlíme nyní. Zelené karty, jsou karty cílů, které se snažíme získat, neboť nám přináší vytoužené body. Karty cílů si vždy vykládejte před sebe do levé části, protože napravo od ní budete vykládat karty útočné, kterými se budete snažit cíl skolit. K tomu můžete využít karty červené a bílé.

Zdroj: TLAMA games

Červené karty jsou karty nájemných lovců. Tyto karty na sobě mají tři čísla (stejně jak karty cílů), která představují útočné hodnoty ve třech barvách. Vašim cílem je pomocí karet vyskládat útok o hodnotě stejné, nebo vyšší než je obrana cíle. Ovšem pozor, tyto červené karty vám zároveň přináší zápornou bodovou hodnotu, kterou si na konci hry musíte odečíst.

Zdroj: BGG

Pokud nechcete platit svými body, můžete se pokusit zdolat cíl pomocí bílých karet droidů z tržiště. Ani tyto karty ovšem nebudou zadarmo, neboť za ně musíte zaplatit v kreditech. Červené a bílé karty se skládají přes sebe a vždy napravo od cíle. V okamžiku dopadení cíle se zelená karta položí přes řadu útočných karet.

Zdroj: BGG

Kromě droidů jsou na tržišti i karty vybavení – bedny. Opět za ně musíte zaplatit kreditem. Nicméně pro vás mohou znamenat pěkný zisk bodů. Navíc mezi všemi hráči budete lehce bojovat o prvenství v počtu beden, neboť i za toto malé vítězství můžete na konci zinkasovat pět bodů.

Poslední modrý balíček představuje karty zakázek, které nám udávají bodované podmínky za splněné cíle. Body můžeme získat za každý ulovený cíl daného vzhledu, nebo za případné ulovené dvojice.

Zdroj: BGG

Hra se chýlí ke konci v okamžiku, kdy některý z hráčů získá čtvrtý cíl. Tento hráč získá za odměnu kredit a dobere si kartu zakázky. Poté všechny hráče čekají ještě dvě poslední celá kola a poté nás čeká sčítaní bodů.

Tato hra na mě působí velmi příjemným dojmem. V poslední době nemám moc času a ani spoluhráčů na dlouhé tituly, proto mi tato hra přijde jako skvělá volba na necelou půl hodinku. Pokud máte doma nějakého mladšího fanouška Star Wars, tak si myslím, že s touto hrou sklidíte velký úspěch.

Tags:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by Vás zajímat také: