Říše her

Vše o deskových hrách na jednom místě…. to je Říše her

Staňte se dítětem ve hře Fort

Společnost Fox in the Box je známá tím, že se pouští do deskervoucích projektů, které nemají na našem území obdoby. Ještě před pár lety bychom nikdy nevěřili, že se dočkáme v našem mateřském jazyce takových her jako: High Frontier 4. edice, Cave Evil, Churchill, Pax Pamir 2. edice či John Company. A hle – na některé tituly čekáme s předobjednávkou, u jiných máme za sebou už řadu partií. Tyto hry spojuje jedna věc: jsou určeny pro velmi náročné hráče, kteří mají od deskových her ty nejvyšší nároky. Jedním z mála titulů, který by byl vhodný pro děti, tedy spíše rodiče je Root a toto portfolio se rozroste.

A dnes nám Fox in the Box oznámili, že se chystají na pulty obchodů přinést plně v češtině hru Fort, jejímž autorem je Grant Rodiek a o ilustrace se postaral Kyle Ferrin, jehož práci můžete znát třeba z již zmiňovaného titulu Root. Pro doplnění základních údajů zmíním, že hra je vhodná pro 2 až 4 hráče, délka jedné partie je okolo 40 minut a doporučený věk je od 10 let.

Ve hře Fort se vžijete do role dítěte, které se snaží mít spoustu kamarádů, bašti pizzu, shromažďuje hračky a pochopitelně se snaží postavit pořádný bunkr. Za tyto vykonané věci získáváte body a kdo jich má na konci hry nejvíce stává se vítězem. Přeloženo do řeči hry se nám na stůl dostane deckbuildingová karetní hra, v niž budete tvořit svůj vlastní balíček z kamarádů, kteří vám mohou pomoci stavět váš vysněný bunkr. Musíte se však o své kámoše pořádně starat, protože jinak se začnou přátelit s jiným hráčem.

Takto ve zkratce to nevypadá věru zle. Osobně jsem zvědav, až se nám hra dostane do rukou, abychom si ji mohli odzkoušet. To však bude ještě za dlouho, do té doby můžeme přislíbit, že hře Fort se podíváme na zoubek v našem preview.

Tags:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by Vás zajímat také: