Říše her

Vše o deskových hrách na jednom místě…. to je Říše her

Spoj to: Jídlo

Rád bych vás přivítal u dalšího unboxingu, věnovanému hře: Spoj to. V obchodech můžete narazit hned na dvě varianty: Cestování a Jídlo. Pro účely popisu, toho, co balení obsahuje se budeme věnovat druhé zmíněné variantě hry. Podrobnější popis hry a dojmů vám přineseme v recenzi, nicméně, asi nikoho neurazí, když zmíním, že jde o vědomostní kooperativní hru pro jednoho až čtyři hráče, u níž strávíte okolo 45 minut.

Pokud by se vám krabička s hrou dostala do rukou, určitě mi dáte za pravdu, že je menšího rozměru a není, tedy problém ji sbalit na dovolenou, kvůli své skladnosti. Jsem přesvědčen o tom, že i po herní stránce věci, by se mohla na dovolené hodit. Ale pojďme odklopit víko krabičky a mrknout se, co je pod ním. Jde to pooooooomalu a stuha …. Povedlo se.

Asi úplně nepřekvapí, že první věc, jenž na vás vykoukne, jsou velmi krátká pravidla, která jsou pochopitelně plně přeložená do češtiny. Jejich přečtení a pochopení všech úskalí Spoj to vám určitě nezabere, více jak pět minut. Nezbývá tedy nic jiného než se pustit do hraní. Pravda, předtím je zapotřebí ještě vybalit to nejpodstatnější.

Ano, ano – mám na mysli dvě sady karet. Jedna sada obsahuje 50 obrázků. Jak název podtitulu napovídá, můžete očekávat samé gastronomické dobrůtky, které jsou k jídlu nebo pití. Myslím, že by tam neměl být obrázek, jenž by vás překvapil, tím, že jej nedokážete rozpoznat (a když ne, tak je pro jistotu popsán). Na druhé straně karty je vyobrazen unikátní řetěz pro porovnání správnosti vašeho počínání.

Druhý balíček obsahuje 49 karet otázek (na každé je pět otázek podle náročnosti) a jednu kartu se správnými odpověďmi. V tomto okamžiku byste asi očekávali, že následující obrázek bude obsahovat pár těchto karet zobrazující ony otázky. Nicméně vzhledem k povaze hry to neučiním, protože vám nechci prozradit to, nad čím si budete lámat hlavu. Vše spočívá v tom, že jakmile Spoj to dohrajete, už vás to nemotivuje hrát znovu, ledaže byste vše zapomněli. Naštěstí hra obsahuje pět obtížností a je jen na vás, kterou si vyberete. Tedy až po dohrání všech obtížností nejspíše hru odložíte nebo věnujete kamarádovi.

A to je veškerý obsah, který naleznete v balení. Věřím, že se vám tento ilustrativní náhled do gastronomického světa v podání Spoj to líbil. Jak jsem se zmiňoval, během pár dní se můžete těšit na recenzi hry Spoj to: Jídlo, od společnosti ADC Blackfire, na které už usilovně pracujeme.

Poděkování

Za poskytnutí hry na recenzi děkujeme společnosti ADC Blackfire.

Tags:

One Reply to “Spoj to: Jídlo”

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by Vás zajímat také: