Říše her

Vše o deskových hrách na jednom místě…. to je Říše her

Spiel des Jahres 2022

Tuto sobotu v Berlíně proběhlo vyhlášení Spiel des Jahres 2022 a vítězem se stala Kaskádie Randyho Flynna. Kaskádie tak porazila karetní hru Cirkus / Scout od Kei Kajino a také Top 10 od Aurélien Picolet.

Ve svém finálním prohlášení/zdůvodnění porota uvedla, že Kaskádie je hra, ve které se cítíte opravdu dobře. Na tahu můžete vždy něčeho dosáhnout, i když nabízené možnosti nejsou přesně takové, jaké jste chtěli. Obzvláště zdařilé je dvoudílné zadání vyžadující, aby hráči našli správnou rovnováhu mezi přiřazováním destiček krajiny a hraním správných symbolů zvířat. V neposlední řadě modulární karty s pravidly dávají hře vysokou míru znovuhratelnosti a představují hráčům pokaždé nové výzvy, stejně jako je tomu u volitelného režimu kampaně.

Vedle hlavní ceny byla udělena také znalecká Kennerspiel des Jahres, na kterou dosáhli Strážcové lesa od Askeho Christiansena. Dle poroty je napínavost a přitažlivost hry dána třemi klíčovými faktory: vzrušujícím závodem v získání dvanácti bodů, riskantním hazardem, kdy přestat odhalovat karty, a nepřehlédnutelnou vysokou mírou interakce mezi soupeři. Zvláště motivující jsou tři různé podmínky vítězství, které zajišťují vysokou míru znovuhratelnosti a rozdílnou dynamiku každé nové partie. Tato hra totiž nutí soupeřící hráče částečně spolupracovat na uhašení požáru lesa. Body mohou získat ve třech disciplínách – hašením plamenů, sázením nových stromů a sbíráním magických lotosových květů pro obnovu síly posvátného háje.

Pokud jste o Kaskádii ještě neslyšeli, můžete si přečíst recenzi od Timo Hoeka zde. Od Tima u nás naleznete i recenzi na hru Strážcové lesa zde.

Tags:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by Vás zajímat také: