Říše her

Vše o deskových hrách na jednom místě…. to je říše her

Skyrim opět ožívá

Je to pár dnů zpět, konkrétně 11. listopadu, kdy legendární hra na hrdiny z otevřeného fantasy světa The Elder Scrolls V: Skyrim slavila deset let od svého vydání. Vzhledem k enormně úspěšné prodejnosti a oblíbenosti se titul dočkal řady portů na všechny myslitelná zařízení. Autoři ze studia Bethesda již usilovně pracují na dalším díle, ktereho se však nejspise dočkáme ve velmi vzdálené budoucnosti a fanoušci se nemohou dočkat, až konečně uvidí alespoň první záběry z hraní. Pojďme se vrátit zpět ke Skyrimu, který se dostává ve své výpravné podobě znovu na stoly pro všechny milovníky deskových her. Přesněji řečeno zkouší nyní své štěstí na platformě GameFound. Do konce kampaně zbývá ještě týden a aktuálně vybraná částka činí 923 tisíc liber s téměř 5 300 backery.

O vývoj The Elder Scrolls V: Skyrim The Adventure Game se stará britská společnost Modiphius Entertainment, jenž stála za tituly jako: Thunderbirds, Kunk Fu Panda: The Board Game, Siege of the Citadel nebo další hry z portfolia Bethesdy – Fallout: Wasteland Warfare. K jednomu dobrodružství mohou společně usednout až čtyři hráči (je možné hrát i sólo) s doporučeným věkem od 14 let a jedna kapitola by měla zabrat okolo 120 minut. V základní verzi na hráče čeká šest kapitol rozdělených do dvou kampaní. Čili jeden průchod hrou by mohl zabrat okolo 10-12 hodin. Dle slov autorů si hrdinové budou nuceni volit mezi odlišnými volbami mající za následek rozličné dopady ovlivňující příběh, tzn., opakované hraní by mohlo nabídnout zcela jiný příběh.

Příběhové pozadí je zasazeno do doby před příchodem drakorozeného (znalci videoherní předlohy budou jistě vědět), abychom se ujali přeživších členů legendární skupiny Blades, která dlouhá léta chránila tamrielskou Říši a jeho císaře. Nyní však musí odhalit velké spiknutí ohrožující celý svět Skyrimu. Na výběr bude ze šesti hrdinů, které si po vzoru RPG her, bude možno vybavit zbraněmi, kouzly, brněním atd. Toto vybavení lze v průběhu hraní vylepšovat či očarovat nebo za získané zkušenosti zvýšit hodnoty ukazatelů zdraví, výdrže či magie.

Celý příběh je poháněn kartami a vzhledem k faktu, že se nedá The Elder Scrolls V: Skyrim The Adventure Game odpárat ameritrashový nádech, počítejte s kostkami, které budou mít dopad (otázkou jak velký) na výsledky soubojů s monstry nebo průchodem dungeonů apod.

Na začátku každého kola hráči otočí kartu události, jenž může obsahovat globální úkol, aktivní událost, pohybovat monstry po mapě nebo přivolání nového nepřítele do Skyrimu. Následně se hrdina může posunout až o čtyři oblasti a těšit se můžete na místa jako třeba Riften, Solitude, Falkreath nebo Whiterun a mnoho dalších lokací. Postupně hráči budou nacházet starodávné ruiny, hrobky, prozkoumávat divočinu, plnit vedlejší úkoly od záhadných postav, měnit budoucnost s každým rozhodnutím a pochopitelně čelit zlořádným monstrům jako třeba trollům, upírům, okultistům a mnoha dalším děsivým stvořením. Čím budete do příběhu hlouběji ponoření, tím budou protivníci mnohem silnější, proto je důležité hrdinu a jeho vybavení neustále vylepšovat.

The Elder Scrolls V: Skyrim The Adventure Game lze podpořitzákladní edici za 68 liber nebo v rozšířenější verzi Gameplay za 140 liber obsahující navíc veškeré „Gameplay“ stretch goals, ale především dvě velké rozšíření přinášející nové příběhy, hrdiny, monstra a mnoho dalšího. Opulentní Deluxe edice vyjde na 220 liber nabízející vše výše zmíněné plus neoprenovou herní desku, kovové žetony a vylepšený set figurek. Cena dopravy do České republiky je nastavena na 17.90 až 22.20 liber v závislosti na zvolené variantě.

Videoherní předloha patří mezi mé oblíbené tituly, proto se i nesmírně těším na toto deskoherní provedení, které by bylo ještě o něco lepší, kdyby se případně dočkalo i české lokalizace, což aktuální kampaň na GameFoundu nenabízí. Nicméně jak tomu bude v budoucnu těžko říci, ale třeba se dočkáme. Jedním drobným negativem, který ve mně způsobuje pochybnosti je v délce kampaní. Kupříkladu, když si vzpomenu na Tainted Grail nebo Gloomhaven působí na mě šest kapitol příběhu velmi krátce, ale nesuďme dne před večerem.

Tags:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by Vás zajímat také: