Říše her

Vše o deskových hrách na jednom místě…. to je říše her

Sci-fi „4X” strategie Stellaris uspěla na Kickstarteru

Stellaris je videohra, která se dočká i své deskoherní podoby. s názvem Stellaris: Infinite Legacy. Jejím designerem je Jarek Nacoń; o grafiku a ilustrace se postaral Gunter Eickert. Hra byla zafinancována pomocí Kickstarteru, kdy se v rámci kampaně povedlo vybrat přes neuvěřitelných 2,5 milionů dolarů. Hra je určena pro 2-4 hráče s doporučeným věkem od 12 let a dobou partie mezi 2 až 3 hodinami.

V nadpisu uvedené tajemné „4X” je zkratka (známá z PC her typu Masters of Orion apod) znamenající čtyři písmena „X” hra vyskytující se slovech naznačující průběh těchto her:

  • eXplore – prozkoumat na mapě okolí;
  • eXpand – rozšířit svůj vliv, například zakládáním nových osad;
  • eXploit – využít zdroje, které ovládá (například těžit z obsazených území suroviny);
  • eXterminate – napadnout a zničit ostatní hráče.

Hráči tedy vytváří vlastní mimozemskou civilizaci, a to nejen během jediné partie, ale i v rámci několika navazujících her. Svoji civilizaci mohou však hráči opustit a začít znovu s úplně jinou novou rasou; populace z předchozích partií však ve hře zůstává a může se stát, že v jistých situacích bude na překážku nové rase. Takovému rozvoji by měla odpovídat i pravidla, která by měla být zpočátku jednoduchá a přístupná, ovšem v průběhu hry (her) budou stále komplexnější nabízející stále více možností a hráčských voleb. Hra rovněž slibuje atmosférický příběh a přístupnou hratelnost v rámci přijatelné herní doby díky mechanismu simultánního plánování akcí.

Hra by měla být distribuována za rok, tedy v dubnu 2022.

Tags:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by Vás zajímat také: