S rodinou do Muzea podezřelých

Deskoherní designer Phil Walker-Harding (mj. Sushi Go!, Gizmos, Bear Park, Cacao…) připravil na letošek novinku s názvem Museum Suspects. Díky vydavatelství ADC Blackfire si ji budeme moci zahrát česky a to ještě letos.

Zdroj: Youtube – Girl dot Game

Muzeum podezřelých je rodinnou detektivní hrou pro dva až čtyři hráče, jejichž úkolem bude odhalit, kdo z 16 podezřelých ukradl v muzeu vzácný artefakt. Vodíktem pro detektivy bude osm stop, ze kterých stihnou během šesti herních kol prozkoumat pouze šest. Pak už bude záležet jen na jejich intuici, štěstí a správnému vyhodnocení informací.

Zdroj: Youtube – Girl dot Game

Narozdíl od v Česku oblíbené rodinné detektivní hry Kulišák půjde o hru kompetitivní, v níž uspěje pouze nejrychlejší vyšetřovatel, kterému se podaří vyhodnotit stopy, určit pachatele (může jich být i více) a zároveň úspěšně zabránit ostantím v jejich úsilí.

Zdroj: FB – Jeux de NIM

Podle prvních informací ve hře nenajdeme žádné figurky, kostky ani herní plán. Jedna hra by měla zabrat dvacet minut a zvládnout by ji měli hráči od osmi let. Podrobnější video s představením hry slíbili ADC Blackfire během ledna.

Tags:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by Vás zajímat také: