Říše her

Vše o deskových hrách na jednom místě…. to je říše her

REXíci se pustí do bradavických zaklínadel a lektvarů

Nejsou to ještě ani tři měsíce od chvíle, kdy na český trh dorazila expanze Obludné obludárium pro deskovou kooperativní hru Bitva o Bradavice, a fanoušci, mezi které patřím, se mohou opět začít radovat! Vydavatelství REXhry totiž oznámilo, že pracuje na překladu druhého rozšíření této deckbuildingovky s názvem Charms and Potions (česky pravděpodobně Zaklínadla a lektvary).

Obsah krabice
Zdroj: theOP games

K hraní Zaklínadel a lektvarů není zapotřebí vlastnit ani absolvovat rozšíření Obludné obludárium, což je dobrou zprávu pro ty, kdo se obávají pověsti Obludária coby frustrující kouzelnické výzvy. Zaklínadla a lektvary mají ve srovnání se základní hrou také vyšší obtížnost, ale současně přidávají zábavné a zároveň účinné novinky, které pomohou v boji s novými nepřáteli jako Pansy Parkinsonovou, Marcusem Flintem či Korneliem Popletalem.

První novinkou jsou zaklínadla v podobě deseti rozdílných hračských desek, z nichž si hráči před začátkem hry vyberou každý jednu a umístí ji nad svou původní desku se stupnicí zdraví. Zaklínadla se zdravím souvisí, protože čím je na tom hráč zdravotně hůř, tím silnější zaklínadlo smí vyvolat.

Desky zaklínadel
Zdroj: theOP games

Například, pokud si hráč zvolil jako zaklínadlo “Povzbuzení” a zahrál ve svém tahu alespoň tři kouzla, může:

  • získat dva žetony vlivu (má-li zdraví 10-8)
  • dobrat kartu (má-li zdraví 7-4)
  • hodit nebelvírskou kostkou (má-li zdraví 3-1)

Jiné zaklínadlo zase umožní ponechat si žetony vlivu či útoku do příštího tahu, což mění zavedená pravidla a vypadá velmi lákavě.

Přísady a lektvary (kostky vpravo jsou ze základní hry a Obludária)
Zdroj: BGG

Druhou novinkou jsou lektvary. Společná herní plocha se rozšíří o novou desku s poličkami, na kterých jsou přísady do lektvarů. Získání přísady na poličkách je podmíněno splněním nějakého úkolu (např. zahráním dvou předmětů, zakoupením karty v hodnotě vyšší než 4 žetony, odhozením karty…). Přísady následně hráči umísťují do karet lektvarů a jakmile je lektvar hotov, mohou využít některý z jeho efektů.

Zdroj: theOP games

Další skvělou zprávou je, že Zaklínadla a lektvary nám poprvé dovolí hrát Boj o Bradavice v pěti hráčích. Do hry přichází hratelná postava Ginny Weasleyové, která posílí původní partu Harryho, Rona, Hermiony, Nevilla a případně Lenky “Střelenky” z expanze Obludné obludárium.

Zdroj: theOP games

Herní obsah je podobně jako v případě Obludária rozdělen do čtyř boxů, takže budeme postupně objevovat nové tvory, nepřátele, pravidla, kouzla…jak to máme rádi.

REXíci by rozšíření rádi stihli do konce roku, takže nezbývá než doufat, že si znovu začarujeme už pod vánočním stromečkem.

Tags:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by Vás zajímat také: