Quetzalcoatl

Tento krkolomný nadpis je pojmenováním aztéckého boha. Boha v podobě bílého opeřeného hada s vousy, který jako jeden z mála aztéckých bohů byl považován za dobrého. Dle legend totiž dal lidem kakaovník. Naučil je se o něj starat, šlechtit ho a hlavně z něj připravovat nápoj Tchocoatl. Nedivím se, že ho měli rádi, když jim dal čokoládu. No a tohoto opeřeného hada si mohli hráči zkusit sestavit z plastových dílků ve hře Coatl, kterou nedávno lokalizovalo vydavatelství ADC Blackfire. To samé vydavatelství, které nyní oznámilo lokalizaci karetky s podobným tématem.

Hráči se stanou malíři, kteří se budou snažit vyzdobit svými malbami stěny chrámu. Ten byl čerstvě dostaven v srdci jednoho z aztéckých měst, na počest opeřeného hadího boha, který kolem sebe šíří čokoládu. Chystá se v podstatě takové výběrové řízení na nejschopnějšího malíře, kterému se dostane té pocty vyzdobit novou svatyni. Logicky se tedy tímto malířem stane hráč, kterému se podaří získat nejvíce vítězných bodů. Toho dosáhnou tak, že se pokusí namalovat co nejhezčího opeřeného hada za pomoci karet. Konkrétně se jedná o jednu kartu představující hlavu, osm karet pro vytvoření hadího těla a jednu kartu chvostu. Karty se hráči snaží skládat tak, aby vytvořili stejný vzor vícekrát. Mohou také škodit, jelikož po vyložení karty shodné s kartou jiného hráče, mohou tuto kartu uzmout a vyložit ji na svou malbu. Aby to ale nebylo tak jednoduché, mohou hráči zahrát i ochrannou kartu, která těmto loupežím zamezí. Vítězné body lze získat i na konci partie za splnění požadavků na kartě chrámu. Coatl: Karetní hra má pevně daný počet herních kol, a jakmile jich hráči odehrají pět, přejdou k závěrečnému bodování.

Pod hru se podepsalo stejné duo herních designérů jako u velkého Coatlu – tedy Etienne Dubois-RoyPascale Brassard. Hra by měla zabrat slabou půlhodinkučtyřem hráčům doporučeného věku deseti let. Vězte, že tuto pestrobarevnou karetku si můžete užít i sólo. Balení též obsahuje zlatého hada, který slouží jako počítadlo kol pro karetní hru, a zároveň jako minirozšíření pro původní hru. Jelikož se jedná o zlatě opeřeného hadího boha, bylo toto rozšíření nazváno „Zlatá pírka“.

Tags:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by Vás zajímat také: