Říše her

Vše o deskových hrách na jednom místě…. to je Říše her

Prožijte dobrodružství se svým mrňousem

Společnost ADC Blackfire nám v posledních dnech servíruje oznámení lokalizace her, jak na běžícím páse. Po Jízdenky, prosím! Výhybka a Jízdenky, prosím! New York je tu něco zcela odlišného od francouzského studia Space Cow. Jedná se o titul pro dva hráče nesoucí název DreamQuest. Jak samotný název trošku napovídá, jedním hráčem by měl být malý snílek, ve věku okolo 5 let, tedy v době, kdy ještě neumí úplně číst a druhým účastníkem hraní by měl být dospělý průvodce, který už ovládl mistrovství ve čtení.

Každý z této dvojice se chopí svého hrdiny, aby společně prožili jedno ze dvou připravených napínavých dobrodružství v podobě sešitu, který krom samotného výpravného textu obsahuje i moc pěkné ilustrace. Při setkání s hrůzostrašnými monstry tento sešit doplňují karty dobrodružství a pro boj s nimi jsou k dispozici kostky. Svého hrdinu si hráči mohou postupně vylepšovat různým vybavením, jenž vám usnadní průchod hrou. Vtip však spočívá v tom, že při každém hraní si hráči vylepí samolepky vybavení do přiloženého archu a příště již začínají hrdinové s lepší výbavou.

DreamQuest na mě působí jako taková deskoherní alternativa společného čtení pohádek s dětmi, kdy nejenom čteme příběh, ale zároveň jej můžeme i společně ovlivňovat. Jedna partie by měla zabrat okolo půl hodinky. Jak jsem zmiňoval, v balení jsou připravené dva příběhové sešity, které však vybízí ke znovuhratelnsoti díky postupnému vylepšování svých hrdinů. DreamQuest by měl na pulty obchodů do našich končit dorazit v průběhu příštího roku plně v češtině. Otázkou však je pod jakým českým názvem. Mě by se osobně líbilo třeba: „Dobrodružný sen“. Poslední informací k doplnění je skutečnost, že jde o první hru ze série dalších příběhů, které by měli postupně následovat.

Tags:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by Vás zajímat také: