Říše her

Vše o deskových hrách na jednom místě…. to je říše her

Procestujme spolu svět

Zdravíme všechny naše příznivce a tentokrát potěšíme ty, kdo se zajímají o dětské hry. Studio Blackfire nám totiž v letošním roce přinese jednu vědomostní kooperativní hru pro mladé ve věku 5-10 let, vhodnou pro 2-6 hráčů.. V originále jde o hru Children of the World, kterou vydává Tactic. U nás bude s názvem Děti světa.

V této hře děti budou cestovat po celém světě a odpovídat na jednoduché otázky. Pokud odpoví správně, tak získají razítko do pasu. Cílem je získat všech 12 možných razítek. V každém tahu hráč hodí kostkou, která mu určí po kolika kontinentech postoupí. Na tom, kde skončí bude odpovídat na otázku, které jsou na vyložených kartách z nichž si jednu vybere. Pokud správně odpoví, tak získá razítko. V případě špatné odpovědi karta zůstane na desce a pokračuje se dál. Na konci každého tahu se navíc z přiloženého sáčku tahají žetonky, pokud se podaří vytáhnout dva s revizorem, musí hráči jeden cestovní lístek z plánu vrátit zpět do krabice. Jakmile tyto cestovní lístky dojdou, tak hra končí a hráči prohrávají, pokud dříve nenasbírají plný pas razítek.

Na nás tahle dětská záležitost působí na první dojem velmi zajímavě a určitě bude mít i přínosný edukativní charakter, který zajisté pro naše děti oceníme. Takže těšme se společně až hra přistane na pultech našich obchodů a vyzkoušíme ji na vlastní kůži.

Tags:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by Vás zajímat také: