Říše her

Vše o deskových hrách na jednom místě…. to je říše her

Prison Architect dostane šanci na Kickstarteru

Mnozí z vás mohou znát videohru Prison Architect z monitorů počítačů (či televizních obrazovek herních konzolí). Nyní studio Paradox Interactive připravuje pro všechny milovníky deskovek její stolní verzi, kterou naleznete již v květnu na Kickstarteru, kdy bude rozeběhnuta kampaň.

Prison Architect: Cardboard County Penitentiary bude hratelný až v počtu 4 hráčů, kteří se budou coby v rolích správců starat nejen o samotnou věznici: budou budovat nová oddělení, přijímat nové trestance, zajišťují finance a pokoušet se plnit nejrůznější požadavky, ke kterým se během hry zavážou. Mezi oznámené herní mechanismy patří dražba o dostupné místnosti a rozšiřování věznice rozmísťováním dílků na herní plán podle specifických potřeb: vězňům se musí zabránit v útěku, ale také se jim musí zajistit pohodlí a hygiena. Na hráče čeká spousta rozhodování: jak velké vězení vybudují? Jaké vězně přijmou? Budou mít na paměti i rehabilitaci propouštěných vězňů?

Design hry má na svědomí Dávid Turczi (spoluautor her Anachrony, Tekhenu, Marco Polo, ad.), který se tentokrát pustil do vývoje hry spolu s partnerkou Noralií Lubbers; v jejím případě půjde o její první hru. Další informace a obrázky o této novince by se měly objevit v průběhu následujících týdnů a vy se můžete začít pomalu těšit na chystané preview.

Tags:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by Vás zajímat také: