Příroda oživne u Duchů z ostrova

Společnosti REXhry a Fox in the Box před pár dny oznámili vydání dlouho očekávaného rozšíření ke hře Duchové ostrova, které nese název Nature Incarnate. Tato expanze bude v českém jazyce známá jako Oživlá příroda a přinese do hry nové možnosti, které jistě potěší všechny fanoušky této oceňované strategické hry. Konec konců, i v naší recenzi si samotný základ odnesl hromadu ocenění.

zdroj: BGG

Oživlá příroda přináší osm nových duchů, z nichž každý má jedinečné schopnosti a herní mechaniky, které jsou zase mnohem hráčtější a nejsou rozhodně určeny pro začátečníky. Mezi nimi se nachází Neúnavný pohled Slunce, duch, který přináší schopnost přidávat zkázu a generovat velké množství energie. Jeho síla spočívá v omezené, ale silné schopnosti očistit nejvíce postižené země od útočníků. Jeho počáteční efekty zahrnují schopnost hromadného přesunu. Vězící kořeny je duch připomínající obrovského stromového muže (že by enta?) a vyznačuje se těžko přemístitelnou lokací síly, což přináší význam jeho umístění na mapě. Plánování je klíčové pro posílení tohoto ducha, stejně jako pro využití jeho schopností k obraně a spolupráci s ostatními duchy. Tančí, zatímco je zemětřesení, je duch s vysokou komplexitou, jehož speciální pravidla a vnitřní schopnosti vyžadují pečlivé plánování a koordinaci. Jeho obranné schopnosti a schopnost manipulovat s žetony zemětřesení přidávají do hry další prvek zábavy. A toto je jen výčet z osmi zmíněných duchů. Pochopitelně český překlad bude nejspíše jiný, jen jsem se pokusil tuto trojici přeložit po svém pro účely této novinky.

Rozšíření Oživlá příroda přináší dvacet nových aspektů modifikující stávající duchy a přináší tak další variabilitu a taktické rozhodování. Jedním z největších přínosů tohoto rozšíření jsou také nové velké karty moci, které obohatí herní balíček o nové efekty a možnosti. Nové velké karty moci zahrnují efekty jako přidání nákazy do čtyř pobřežních oblastí, vytvoření portálů pro přemisťování budov a možnost obětování přítomnosti za nové karty. Další věcí, jenž tato expanze přináší, je nový protivník. Jde o Habsburské těžební expedice… Rozšíření také přináší nové karty strachu a zkázy, které přidávají další nepředvídatelnost do hry. Nové události mohou hráče překvapit a přinést do hry nečekané zvraty. V neposlední řadě jsou zahrnuty nové scénáře a vylepšení zlepšující celkovou kvalitu života ve hře.

zdroj: BGG

S rozšířením Oživlá příroda se hráči mohou těšit na ještě bohatší herní zážitek, plný nových výzev a možností, jak bránit ostrov před invazemi. Otázkou však je, kdy bychom se tohoto rozšíření mohli dočkat. Osobně čekám, že se tak stane během půl roka, tzn., na Vánoce bychom se mohli těšit, že opět oprášíme krabici Duchů ostrova, abychom si užili zase o výrazný krok větší znovuhratelnost a rozličnost jednotlivých partií.

Tags:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by Vás zajímat také: