Říše her

Vše o deskových hrách na jednom místě…. to je Říše her

Print & Play: Milostný dopis (Love Letter)

Intriky na královském dvoře přímo z Vaší tiskárny

Milostný dopis je karetní hra, dostupná u nás z distribuce ADC BlackFire. Její print-and-play varianta přináší kratší verzi, v kterém chybí jen málo elementů z původní “velké” verze. Vzhledem k tomu, že distribuovaná varianta hry má spíše kapesní formát a krom karet nabízí pouze žetony, tak asi nepřekvapí, že vytvořit si PnP Milostný dopis moc času ani materiálu nezabere.

Kompletní pravidla se vejdou na jednu stránku

V PDF souborech (odkaz na ně naleznete na konci recenze) naleznete jak pravidla hry a instrukce, jak si připravit karty, tak samotné herní a nápovědní karty. Jediné, co budete muset doplnit je 13 kusů žetonů, či mincí pro použití v samotné hře.

PnP verzi si lze užít ve dvou až čtyřech hráčích, zatímco plnou hru až v šesti. To je asi hlavní přínos plné hry, protože herní zážitek i atraktivita stoupá s počtem účastníků.

Instrukce přípravy hry

Z celkových deseti postav je zde dostupných hned osm: Strážný, Kněz, Baron, Služebná, Princ, Král, Hraběnka a Princezna. Celkem je v balíčku patnáct karet, kdy Princ, Služebná, Baron a Kněz jsou ve dvou kopiích, Strážný v pěti, ostatní jsou unikátní.

Pravidla jsou jednoduchá, přinejmenším pro začátek se budou hodit nápovědní karty, které obsahují stručný popis vlastností jednotlivých postav. Schopnosti jsou samozřejmě napsány též na jednotlivých kartách.

Přehled postav ve hře

Každý chce získat srdce princezny

Základní premisa hry je, že se jako uchazeči o přízeň princezny snažíte přechytračit své soky a doručit své psaní do rukou dědičky trůnu. Protože jen ten, kdo se dostane nejdál v hodnostním žebříčku královského dvora, může vyhrát každé kolo. Počet kol je odvislý od počtu hráčů a hraje se do určitého počtu vítězných bodů, jichž dosáhne kterýkoli z hráčů. Do hry se hodí schopnosti strategie, ale hlavně intrikářské dovednosti.

Hrací karty, část 1.

Hráči se snaží co nejefektivněji využít řetězce různých postav k tomu, aby se právě ten jejich milostný dopis dostal ideálně až k samotné krásce. Je třeba správně vyhodnotit své možnosti v každém kole a plně využít potenciál všech svých spojenců. Cesta k vítězství, královskému trůnu a srdci princezny nemusí nutně být přímá, spíše bude plná kliček a úskoků. Štěstí samozřejmě bude mít též své slovo, ale jak se říká: štěstí přeje připraveným.

Hrací karty, část 2.

Intriky a úskoky

Je možné se spolehnout na společníky, že právě oni budou těmi správnými poslíčky, jež dopomohou k životnímu štěstí? Hráči začínají s jednou náhodnou postavou a ve svém tahu si doberou další kartu. Poté musí jednu z nich vyložit a zahrát její schopnost. Některé jsou spíše obranné, jinými lze přímo zaútočit na soupeře. Není radno příliš pospíchat po pomyslné stupnici, protože rychlý vzestup může následovat ještě rychlejší pád.

Hrací karty, část 3.

Každé kolo partie se hraje tak dlouho, než ve hře zůstane jediný hráč. Ten získá žeton přízně (není součástí hry, ale můžete použít jakýkoli doma nalezený materiál) a posune se tím blíže vítězství. Další možností konce kola je dobrání balíčku karet postav. V tu chvíli získá žeton ten, jenž je nejvýše na žebříčku. Pro tuto potřebu jsou jednotlivé postavy očíslovány od 0 do 9, kdy nejvýše je samotná princezna.

Grafická stránka vychází z plné hry. Přináší jednoduché ilustrace postav i kompaktní barevné vyobrazení na všech komponentech hry. Na kartách krom samotného obrázku je číselná hodnota a vypsaná schopnost dané postavy. Všudypřítomné jsou pečetě a zlatá barva, jak také jinak na královském dvoře že. Celková grafika dokresluje romantické prostředí, v němž je pletichaření a pomluva každodenním chlebem.

Nápovědní karty pro hráče

Princezna a půl království

Milostný dopis je svižná a zábavná karetní mikrohra, která neklade velké požadavky na prostor ani čas, takže si ji lze užít kdekoli na cestách. Navíc přináší strategii s nemalou rolí náhody (která karta přijde v každém kole), v níž je interakce mezi hráči základem celého herního požitku. Lze ji hrát i ve dvou, ale svůj potenciál rozvíjí s narůstajícím počtem hráčů.

Milostný dopis získává od Říše her ocenění:

Odkazy

Hru si můžete stáhnout přímo z dedikovaných stránek pro print and play hry vydavatele Asmodee.

Tags:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by Vás zajímat také: