Říše her

Vše o deskových hrách na jednom místě…. to je Říše her

Pozvánka na Čtyřpohár 2022

15.10.2022

Co je Čtyřpohár (2022)?

Jedná se o turnaj v deskových hrách pro čtyřčlenné týmy, který probíhá každoročně od roku 2003 (s výjimkou posledních dvou let ovlivněných covidem). Jeho 18. ročník je naplánován na 15. října, začátek v 9:30 (s odhadovaným časem ukončení kolem 18. hodiny). Turnaj je součástí festivalu deskových her Deskohraní, který se uskuteční v termínu 15.-23. října. Stejně jako Deskohraní se i Čtyřpohár 2022 bude odehrávat v Praze.

Čtyřpohár je primárně příležitost si zahrát deskové hry s podobně smýšlejícími lidmi, porovnat si své hráčské schopnosti a užít si den. Cenou není žádná finanční suma, výherce dostane medaile a odnese si dobrý pocit z poctivě odehraných partií. Plus si každý tým ponechá hry, které dostane za složené startovné. I tak se tedy jedná o win-win.

Co se bude hrát?

Během turnaje se ve vlnách odehrají čtyři vybrané hry – Messina 1347, Brass: Birmingham, Kaskádie a Ztracený ostrov Arnak. Vždy se v danou chvíli hraje jedna hra na všech stolech a účastní se všichni členové všech týmů, rozdělení do skupin ke stolům. Pro každou další hru se obsazení jednotlivých stolů mění, ale v základu každý účastník odehraje jednu partii od každé ze čtveřice her. Je tedy nutné všechny hry znát a ovládat.

K tomu Vám už dopomohou pořadatelé. Čtyřčlenné týmy po podání přihlášky složí startovné v hodnotě 2 900 Kč, za něž obdrží jednu kopii každé ze čtyř her, aby si je mohli natrénovat. Ke startovnému se přikládá ještě dalších 500 Kč jako záloha, jež je týmu vrácena po absolvování turnaje.

Kam dále pro více informací?

Pokud Vás akce zaujala a chtěli byste se přihlásit, můžete se podívat na detaily akce na dedikované webovce, případně rovnou přihlásit svůj tým v registračním formuláři.

Počítat můžete samozřejmě i s podporou ohledně pravidel her – nejasnosti i případné otázky budou pořadatelé postupně řešit a publikovat, což je neocenitelný servis pro každého deskoherního nadšence. Pokud se tedy rozhodnete do turnaje jít, přejeme vám mnoho zdaru a příjemnou a zábavnou říjnovou sobotu!

Tags:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by Vás zajímat také: