Říše her

Vše o deskových hrách na jednom místě…. to je Říše her

Pozor na příšery! Braňte hrad!

Máte doma malé deskovkáře? Tak zbystřete. Studio Blackfire totiž chystá zajímavou dětskou hru Můj první Nedobytný hrad (v originále My First Castle Panic). Jedná se o hru, kterou pro nás připravují po odštěpení dětské divize Space Cow od studia Space Cowboys, jež známe z her Splendor, Jaipur a dalších.

Můj první Nedobytný hrad je lehkou tower defense hrou pro nejmenší od 4 let. Zabaví se u ní 1-4 hráči a délka jedné partie by se měla pohybovat někde okolo 20 minut. Takže pro prťata ideální rychlovka, která podporuje rozvoj vzdělávacích dovedností jako je identifikace barev a tvarů a řešení problémů.

Ve hře se vyskytují monstra, která sledují jedinou cestu k velkému, poutavému hradu chráněnému hradbami. Každý krok k hradu je označený již zmíněnou barvou a tvarem. Hráči drží v ruce karty s obránci, kteří mají taktéž určitou barvu a tvar. Pokud se zahraje karta odpovídající umístění monstra, tak je tato příšera zajata a hozena do hladomorny. Napětí se zvyšuje ve chvíli, kdy jsou umístěny další příšery, které se pohybují po cestě směrem k hradu. Pro vítězství je nutné hrad ubránit a všechny monstra zavřít do hladomorny. Pokud je hrad zničen, tak hráči prohrávají a je čas na odvetu.

Hra vypadá na první pohled velmi zajímavě a věřím, že se nejen menším dětem bude určitě líbit. Teď tedy už jen vydržet než dojde k vydání, ale to by se mělo odehrát ještě letos, takže to už je co by dup.

Tags:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by Vás zajímat také: