Říše her

Vše o deskových hrách na jednom místě…. to je říše her

Postavte si svůj svět, to je Městečka na dlani

Městečka na dlani, úsměv do tváří nahání. Jak jsou malá, jak jsou pěkná, každá bytůstka v nich je šťastná. Hra pro 1 až 6 stavitelů od 14 let, na cca 45 minut. V krabici naleznete: 6 destiček městeček o rozměrech 4 × 4 polích a dřevěné kladívko. Karty plánů, plánů hlavního stavitele, 15 karet materiálu a 15 karet památek, 126 kostek budov, 6 kostek památek a 90 kostek materiálu, nechybí bodovací blok a samozřejmě pravidla, které jsou díky společnosti REXhry v češtině.

A jak se tato budovatelská záležitost hraje? Pravidla nejsou náročná, mohou je docela snadno pochopit i mladší děti, než je doporučovaný věk. Každý hráč staví své městečko na vlastní herní desku za pomocí různých materiálů: sklo, kámen, dřevo, cihly a obilí. Jak správně stavět, aby se vám stavba nezřítila na hlavu naleznete na kartách plánů. Každá z budov má vlastní efekt, proto dobře taktizujte a sledujte, jaké výhody vám mohou přinést spolu s větším bodovým ohodnocením.

Hlavní stavitel vybere jeden z materiálů, který použijí i ostatní a umístí jej na plochu městečka nebo starosta určí materiál tím, že sejme kartu z balíčku materiálu. Druhé kolo proběhne stejně podle typu vámi zvolené varianty. Ve třetím kole si každý budovatel vezme materiál dle vlastního uvážení. Tento postup se opakuje až do konce hry. Konec hry nastává ve chvíli, kdy již žádný z hráčů nemůže umístit materiál na svou desku.

Domeček, studnu, mlýn nebo hostinec? Ve hře je opravdu z čeho vybírat. Chudobinec, banka či obchodní stanice? Můžete stavět i památky jako třeba chrám sv Pěnice, Fouskův palác, hrad, ale i trnitou pevnost.

U této záležitosti se může sejít celá rodina a strávit tak příjemný čas se svými blízkými. Nemusí se jí zříkat ani náročnější milovníci deskovek, protože ve hře je dost místa pro strategii až by se někomu mohli řádně zahřát závity. Tento zajímavý titul se má objevit na trhu na konci září 2020 od společnosti REXhry plně v českém jazyce. Jejím autorem je Peter Mcpherson. Již nyní nás svrbí v redakci prsty nedočkavostí a zvědavostí, neboť si toužíme podrobně ozkoušet všechny mechanismy hry a jejich funkčnost.

Tags:

One Reply to “Postavte si svůj svět, to je Městečka na dlani”

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by Vás zajímat také: