Říše her

Vše o deskových hrách na jednom místě…. to je říše her

Poslední zpráva od REXher

Poslední zpráva, naštěstí, není informací o ukončení činnosti jednoho z oblíbených vydavatelů, ale název nové detektivní hry, která dorazí na český trh už v příštím roce.

Stal se zločin! Oběť byla umlčena, ale nechala po sobě vzkaz, který může pomoci detektivům určit pachatele. Ke vší smůle se ale na místě činu pohybuje spousta dalších individuí, takže odhalit zločince nebude lehké. A co hůře, prohnanému pachateli se podařilo část zprávy zničit. Čas běží, vyhrají detektivové nebo zločinec?

Poslední zpráva je párty hrou pro tři až osm hráčů od osmi let s herní dobou okolo 15 minut. Jeden hráč se stane pachatelem, další obětí a zbytek partou detektivů. Pachatel si na herním plánu vybere, kdo z namalovaných postaviček spáchal zločin. Jeho výběr vidí i hráč představující oběť. Následně má oběť 30 sekund na to, aby na mazací tabulku nakreslila či napsala nějaké stopy, které by pomohly detektivům určit pachatele. Pokud by hra spočívala jen v tomto, odhalení pachatele by bylo triviální. Jenže pachatel je doslova mazaný, a proto z tabulky část stop umaže ještě před jejím doručením detektivům.

Tabulka je totiž rozdělena na devět polí. V prvním kole smí pachatel vymazat pět polí, v druhém čtyři, ve třetím tři a v posledním kole jen dvě pole. Když se detektivům podaří určit pachatele, vyhráli a hra končí. Pokud ne, zanechá obět novou zprávu na nové tabulce s tím, že tentokrát pachatel maže o jedno pole méně a šance pro úspěch detektivů je o něco vyšší. V případě, že se detektivové netrefí ani po čtvrté tabulce s nápovědou, vyhrál hru pachatel.

Poslední zpráva zřejmě nabídne vysokou znovuhratelnost, protože pachatelem může být jedna z více než 1 800 postaviček, které se nacházejí v šesti různých herních prostředích. Ve hře jsou celkem tři oboustranné, krásně ilustrované herní plány a vybírat lze z prostředí pravěku, mimozemšťanů, divokého západu, pohádkové říše, superhrdinů či zombie apokalypsy.

Hru vymysleli Giung Kim a Lee Ju-Hwa (mj. autor v ČR beznadějně vyprodané hry Minuscule/Mrňouskové).

Tags:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by Vás zajímat také: