Říše her

Vše o deskových hrách na jednom místě…. to je Říše her

Polštářová revoluce (opět) přichází!

Bulánci!!!!!!

Česká freewarová 2D hra, která nedávno oslavila již 20 let své existence! Za tu dobu má přes 16 milionů stažení. Za jejím vznikem stojí česká firma SleepTeam (ta má na svém kontě třeba i hru z českých luhů a hájů – Polda, aneb s poctivostí nejdřív pojdeš).

Ve své době byli Bulánci fenoménem a kdo je neznal, jako by nebyl. Skoro každé dítě školou povinné „pařilo“ Bulánky. Zejména PC učebny k tomu byly jako stvořené. Doteď si živě pamatuji, jak jsme se mačkali u jedné klávesnice, anebo jsme propojovali počítače, abychom si ji zahráli alespoň na chvíli. Bulánci jsou jednoduše geniální – jedná se o extra návykovou rychlou střílečku s jednoduchými pravidly a tunou zábavy. Navíc se jí podařilo něco na tu dobu nebývalého – Bulánci měli (a dodnes mají) silnou komunitu fanoušků. Ti se také podíleli na dalším vývoji hry, rozhodovali o přidání dalších zbraní, psali si o levely, a zejména vytvářeli a sdíleli vlastní levely pomocí editoru, který byl do hry přidán.

K obrovské radosti fanoušků a samozřejmě i díky nim se firma SleepTeam rozhodla pro pokračování Bulánků. A proto minulý rok spustili kampaň na Startovači. Potřebovali vybrat půl milionu korun, a podařilo se jim získat přes 7 milionů korun českých. Což je za mě enormní úspěch této – de facto – stařičké hry. Nicméně pro nás dříve narozené, je to jednoduše srdeční záležitost a těžká nostalgie.

„Divné zvuky pořád slyšíš,
nedá ti to vůbec spát.
Na nejhorší pořád myslíš,
co se jenom může stát?!

Zvedneš se a ke dveřím běžíš,
zjistíš, že jsou zamčené.
Potom do nich pořád bušíš,
ale je to zbytečné.“

(z bulánčí poezie)

A proč vám tady vlastně píši o PC hře? Protože v rámci kampaně byla jednou z odměn i karetní hra Bulánci: Speciální jednotky. A díky senzačním fanouškům, skvělému SleepTeamu a úžasnému vydavatelství ADC Blackfire budeme mít možnost si tuto hru pořídit i v běžné distribuci. Všem patří obrovské díky. Oficiální datum spuštění prodeje je stanoveno na 22.7. (aby se nejdřív stihly doručit odměny z kampaně podporovatelům).

Tuto skvělou novinku zveřejnilo vydavatelství ADC Blackfire před několika dny, spolu s prvními záběry této jedinečné karetní hry. Ta samozřejmě cílí zejména na nás „pamětníky“, ale řekla bych, že si ji užijí i Bulánky nepolíbení hráči.

bulánci blackfure.jpg

Hra Bulánci: Speciální jednotky je určena pro 2-4 hráče od 7 let s herní dobou 5-15minut. Takže opět rychlovka před vyučovací hodinou. V krabičce najdete krom pravidel i žetony knoflíků, karty misí a hrací karty. Vše na motivy Bulánků 2.0, kteří byli převlečeni do nových 3D povlaků. A o co ve hře půjde? Vžijete se do role bulánčího důstojníka, který se snaží sestavit co možná nejsilnější speciální jednotku Bulánků. Komu se to v daném kole povede, získá knoflík a pokračuje se dál. Tedy až do té doby, než se někdo stane pěti-knoflíkovým generálem, a tím vyhraje celou hru. Cesta k povýšení ale nebude tak jednoduchá, jak by se na první pohled mohlo zdát. Hra totiž obsahuje i speciální karty, které vám na cestě za vyšší hodností mohou pomoci, anebo vás potrápí. Bulánci: Speciální jednotky nabízí tedy jednak kompetitivní mód (všichni proti všem). Ale také si ji díky kartám misí můžete užít s partou přátel kooperativně. Budete totiž společně čelit nepříteli, kterého musíte porazit a také přitom splnit konkrétní speciální podmínky. Nevím jak vy, ale já jdu odpočítávat dny do oficiálního vydání této karetky. Už se na ni moc těším. A do té doby si alespoň opráším původní hru. Takže – KDO SE VLEČE, NEUTEČE!

P.S. Níže mám pro vás několik zajímavých odkazů:

Blackfire novinka https://www.facebook.com/blackfire.cz/posts/pfbid0Tha3GEX9KTVHZ3odZ6cBtXM5JvgsoHdQ9S5oRPp1QzZKygJLie56WGuTEXdNbeq1l

Video Bulánci: Speciální jednotky (Představení) – Anathreius 

Oficiální stránky Bulánků

www.bulanci.cz

Tags:

One Reply to “Polštářová revoluce (opět) přichází!”

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by Vás zajímat také: