Politikaření ze známé kauzy Watergate

V této hře jde o politickou, nechvalně známou, aféru: Watergate. Asymetrická hra pro dva hráče: prezidentskou kancelář a novináře z Washington Post. Jedna partie je přibližně na 60 minut. Krátké shrnuti asi neuškodí: republikáni v čele s Nixonem šmírovali demokraty, jenže novináři to vyčmuchali. Jako novinář na článek, který vás může proslavit potřebujete solidní důkazy a svědky, obzvlášť seriózních novinách, jako jsou Washington Post. Naproti tomu se snaží Nixonův tým vše ututlat.

Za pomocí karet akcí hledáte důkazy, zpovídáte možné svědky, a to všechno musíte stihnout dříve, než důkazy zmizí a svědky podplatí nebo zastraší. Na herním plánu se nalézají destičky se svědky. Novináři je musí kontaktovat a nalézt něco, co podpoří informace od nich získané. Na začátku hry položíte kartu iniciativy na herní desku. Každý si zamíchá svůj balíček karet a již zmíněné žetony důkazů vhodí do pytlíku a položí je poblíž. Žetony iniciativy, vlivu a důkazů položíte na střed stupnice. Tyto žetony se za pomocí akcí snažíte dostat na svou stranu. Pět žetonů vlivu získaných na stranu Nixona mu zajistí vítězství. Žetony důkazů se pokládají na herní plán tak, aby blokovaly cestu ke svědkům. O to jde republikánům, nebo naopak svědky propojili, což je cílem novinářů.

V krabici naleznete Herní plán, 10 dřevěných žetonů, pytlík na žetony, 44 karet akcí, 36 žetonů důkazů, 7 informátorů symbolizovaných žetony a pravidla. Watergate by se měla dostat na trh koncem léta v češtině a vděčíme za to společnosti Fox in the box.

Tags:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by Vás zajímat také: