Říše her

Vše o deskových hrách na jednom místě…. to je Říše her

Pohádky, princezny, prsa…

Letošní bojový deckbuilding pro dva hráče Twisted Fables má na platformě Gamefound novou krátkou kampaň. Ve hře budete bojovat za slečny z pohádek, které ovšem nejsou žádné dámy v nesnázích, ale pořádně nabušené bojovnice.

Twisted Fables je částečně inovativní deckbuilding a částečně karetní rubačka primárně pro dva hráče od 14 let a s herní dobou kolem 30 minut. Každý hráč se ujme role jedné z pohádkových dívek. Můžete tak hrát za Karkulku, Malou mořskou vílu, Šeherezádu, dívku se zápalkami, Sněhurku, Alenku, nebo Mulan. Váš úkol je jednoznačný: zničit bojovnici, která se vám odvážila postavit.   

Souboj probíhá na malé hrací desce – aréně s 12 základními poli, kde se bojovnice postaví proti sobě. K dispozici máte zvláštní schopnosti své postavy a pár základních karet, zbytek balíčku si budete postupně vytvářet ze základních karet (poskytují pohyb, útok a obranu v hodnotě 1-3) a tří sad schopností své postavy, přičemž po odebrání určitého počtu karet z každé sady se vám otevře tzv. twist neboli karta zvratu, která vaší postavě dodá další schopnosti. Základní karty ze společné dobírací sady slouží kromě základních akcí také jako měna, jíž platíte za možnost využití svých speciálních karet a za niž si kupujete nové karty do svého balíčku (to ovšem jen v případě, že jste karty využili k zahrání základní akce, nikoli akce na kartách postavy).

Zpočátku má každá postava značné množství životů a obě soupeřky se zdají být téměř nesmrtelné, ale tak jak jejich síla roste, mizí s každým absorbovaným útokem stále více bodů zdraví a hra je velmi svižná. V okamžiku, kdy vaše zdraví klesne pod polovinu, se vám navíc zpřístupní jedna že čtyř „superschopností,“ s jejíž pomocí se můžete ještě pokusit hru zvrátit. 

Každá postava se hraje jinak. Například Karkulka je přímočará a agresivní, zatímco Sněhurka se postupně snaží zaplevelit soupeři balíček svými jedy a malá mořská víla využívá chapadel, aby soupeřku znehybnila a mohla jí uštědřit značná zranění. Hra přímo vybízí k experimentování a hledání, která strategie bude ta nejlepší – alespoň proti bojovnici, která aktuálně stojí proti vám.

V Epic edition, která je momentálně dostupná na platformě Gamefound, naleznete i zvláštní rozšíření pro 4 hráče, kdy se bojuje v týmech dvou proti dvěma. Kampaň trvá do 29. 11. 2021.

Tags:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by Vás zajímat také: