Říše her

Vše o deskových hrách na jednom místě…. to je říše her

Pod stromečkem Sagrada i se třemi lokalizovanými rozšířeními

Milovníci barevných kostek mohou jásat (a začít šetřit)! MindOk připravuje dotisk úspěšné a z tohoto důvodu i v Česku vyprodané hry Sagrada, ve které v kůži sklářů tvoříte barevnou vitráž španělského chrámu Sagrda Família.

Okenní sklíčka ve hře představují průhledné barevné kostky. Ty je potřeba chytře vybírat z nabídky a pokládat je do svého okenního rámu tak, aby dvě sousedící kostky neměly stejnou barvu ani hodnotu. Zároveň je nutné dodržet podmínky, které stanovují karty vzorů. Během deseti kol může o titul mistra skláře usilovat až čtveřice hráčů, podle jejich počtu hra zabere od 20 do 60 minut.

Společně se základní hrou MindOk nově vydá i tři lokalizovaná rozšíření: Passion, Life a přídavek umožňující společnou hru až 6 hráčů. V obchodech by se mělo vše objevit ještě letos před Vánoci.

Sagrada vyšla v roce 2017 a v různých žebříčcích byla dvanáctkrát nominována na hru roku, ve dvou případech postoupila až do finále. Autory hry jsou Daryl Andrews a Adran Adamescu. Nemáte-li se Sagradou dosud žádnou zkušenost, můžete se naladit třeba tady.

Tags:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by Vás zajímat také: