Říše her

Vše o deskových hrách na jednom místě…. to je Říše her

Plyšová hlídka: Bráškovy patálie…

…A příběh pokračuje!

Příběhové hry mám asi nejraději. Zejména pokud vás děj do sebe opravdu vtáhne a nepustí. Kdy se ocitnete v kůži svého hrdiny a prožíváte jeho dobrodružství, jako by bylo vaše. A přesně tak na mě působí i Plyšová hlídka, kterou jsme si s dcerou velmi oblíbily. Tady se z vás stává plyšová hračka, která chrání malou dívenku před králem nočních můr z Říše zapomněníHrůzimorem – a jeho poskoky.

IMG_20230224_231138.jpg
Citace z knihy příběhů – Příběh první: Postel pro velkou holku
„Dnes je ta noc,“ odvětil Sešívka. „Kvůli ní jsme tady. Doteď jsme byli jen opatrovníci a naši malou svěřenkyni chránila kouzla postýlky. Ale dnes spí v posteli pro velkou holku a naše služba začíná naplno. On si pro ni přijde a my ji budeme bránit“

Prožijete celkem sedm napínavých příběhů coby medvědice Míša, sloník Buclík, králice Klárka, lev Leopold, prasátko Rypáček či stařičký leč velmi moudrý Sešívka. Bohužel dříve nebo později dorazíte až na samotný konec. Ano, zkusíte potom jinou cestu, jiné postavy… Stejně se dostanete do bodu, kdy už nevidíte důvod, proč hru znovu vytahovat.

O to větší radost pak způsobilo oznámení MindOKu z minulého roku, že připravují rozšíření pro Plyšovou hlídku s anglickým názvem Stuffed Fables: Oh, Brother! Teď již také známe konkrétní datum, kdy bude toto rozšíření, s českým názvem Plyšová hlídka: Bráškovy patálie, oficiálně v prodeji i u nás – 3.4.2023.

Bude na nás čekat pět nových příběhů a také dva zbrusu noví hrdinové. Jednorožec Ducalka (za kterou si asi nikdy v životě nezahraji, protože: „Jednorožec mami, ten je jasně můj, odteď a navždy.“) a svalovec Drsoň – novinka, jedná se o plastovou hračku na rozdíl od zbytku plyšových. Herní principy se nemění. Balení by mělo obsahovat novou knihu příběhů, nové nepřátelé, výzvy i nové balíčky karet předmětů a objevů… Stále se však jedná o rozšíření, takže bude zapotřebí také základní hra.  

Autorem tohoto rozšíření, stejně tak jako i základní hry, je Jerry Hawthorne (víte, že má na svědomí i Kolonii, Mice and Mystics, Familiar Tales?). Umělecké stránky se ujali Tregis, Kristen Pauline, Chad Hoverter, David Richards a Kendall Wilkerson. Výrobcem je Plaid Hat Games. Rozšíření si užije dva až čtyři hráčů od sedmi let s herní dobou hodina až hodina a půl na příběh. Pokud už máte odehraný základ a nemůžete se dočkat, až budete mít možnost vrhnout se do nového dobrodružství, tak se mezitím zkuste podívat na facebookové stránky MindOKu. Najdete tam totiž spoustu materiálu na ukrácení času. Varianty hry k jejímu ztížení, omalovánky s plyšovými hrdiny (17 stránek) a jako bonus karty plyšových hrdinů bez vyplněného jména. Nezapomeňme na dva nové hrdiny žirafu a pejska či prázdné karty hrdinů, kde můžete dát prostor vaší fantazii. Hlavně ale Ztracený příběh č.1. Jedná se o příběh navíc, který stačí vytisknout a můžete si jej zahrát. Chronologicky patří mezi třetí a čtvrtý příběh základní hry Plyšové hlídky.

Sežeňte si dobré vybavení, doplňte vatu…

… Něco tam číhá…

Tags:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by Vás zajímat také: