Říše her

Vše o deskových hrách na jednom místě…. to je říše her

Pán prstenů – karetní hra (revidovaná edice)

ADC Blackfire se nám chystá hned zkraje roku nadělit novinku z těch možná méně očekávaných, ale rozhodně ne opominutelných. Živou karetní hru (LCG) Pán prstenů od firmy FFG (Fantasy Flight Games), jež je nejúspěšnějším LCG počinem firmy, čeká znovuzrození. Aspoň tak se na to dá nahlížet.

Znovu totiž vyjde základní sada, a to v revidované edici a s extra materiálem. Základ balení zůstane víceméně stejný, ale čeká nás více žetonů – včetně těch s hodnotou 3 a 5, aby již člověk nebyl zaplaven pouze přehršlem jedničkových. Na rozdíl od původní verze (určené striktně pro jednoho či dva hráče, která jen zmiňovala variantu hry čtyř hráčů, pokud se spojí dvě základní sady), zde máme materiál, který rovnou dovoluje začít i ve 4 s jen jedním balením hry. Základní počet karet se zvýší ze 120 na 188 (plus 12 karet hrdinů) a tím pádem je možné začít opravdu hrát ve 4, kdy každý bude hrát (například) za jednu sféru vlivu.

Po grafické stránce bude hra odpovídat originálu, takže při spojení se staršími rozšířeními a balíčky dobrodružství by neměly nové karty bít do očí. Hra přinese též revidovaná pravidla, která však nepřinesou žádné významné odlišnosti co se herní mechaniky týče, spíše lepší strukturu, přehlednost a provázanost samotných pravidel.

Nový materiál

Úplně novým materiálem bude ve finále pouze 16 karet výhod a strastí a 3 karty kampaní. Už v původním vydání byla v pravidlech krátká zmínka o možnosti hraní “kampaně”, tedy odehrání všech tří dobrodružných příběhů dohromady. Zde však dostává samotná kampaň jasnější obrysy, pravidla i mantinely. Použitím nových karet se navíc i kampaň stane něčím víc než jen trojicí po sobě jdoucích partií. Strasti a výhody přinesou více variability do jednotlivých příběhů, zároveň je svými trvalými efekty více propojí do celistvého dobrodružství. A možnost bodově ohodnotit celou kampaň pak nabízí možnost objektivního srovnání mezi více pokusy.

Zároveň je pro fanoušky hry, včetně těch budoucích, které přiláká toto vydání, připraveno více překvapení. Prý se můžeme těšit na další expanze, jež vyjdou i v češtině a uvítají je i ti, kteří již mají sbírku rozšíření. I díky tomu má revidovaná edice co nabídnout jak nováčkům v LCG světě Pána prstenů, tak i těm, kteří už s hrou mají své zkušenosti. My se moc těšíme, až si nový core set vyzkoušíme, stejně tak na detaily o budoucích rozšířeních!

Tags:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by Vás zajímat také: