Říše her

Vše o deskových hrách na jednom místě…. to je Říše her

Rexové dokončují práci na Palírně. Jedná se o Kickstarterový počin minulého roku, který byl zafinancován během pouhých 23 minut! Veškeré práce na lokalizaci prý již proběhly a už se čeká pouze na finální tisk a dopravu. Sice zatím nevíme, zda se podařilo získat i africké rozšíření, které se dalo v rámci pledgů získat a jež rovněž letos stihl do světa vypustit autor hry Dave Beck, nicméně to nám nebrání podívat se na základ.

Pro pořádek dodám, že v originále Distilled vychází pod křídly Paverson Games sídlících ve Wisconsinu. Jejich zakladatelem je právě autor hry Beck, který se doposud věnoval tvorbě počítačových her a modelů. Hru ilustroval Erik Evensen, který se dosud podílel pouze na Marrying Mr. Darcy z roku 2014. A přesto hra byla na Kickstarteru zafinancována během pouhých 23 minut!

Palírna je středně těžká tematická strategická karetní hra o výrobě lihovin. Pomocí karet nakupujete nové ingredience a investujete do vylepšení svého lihovaru, následuje destilování a uskladnění pálenky. Zbývá již jen nechat pálenku dozrát, stočit a výhodně prodat.

Hra je rozdělena na sedm kol a ty na čtyři fáze: sháňku ingrediencí, destilaci, zrání a prodej. Mechanicky se setkáte zejména s prvky správy zdrojů, pokoušení štěstí a stavěním tabla. Můžeme prý čekat dobré provázání mechanismů s tématem. Tak uvidíme, jak to všechno bude fungovat dohromady.

Hra je vhodná od čtrnácti let, určena až pro pět dědiců lihovarů, kteří svedou souboj o titul mistra lihovarníka, a pro své tahy by si každý uchazeč měl rezervovat třicet minut. A jelikož pít se dá sólo potajmu u špajzu, totiž destilovat pokradmu doma, tak i od Palírny se dočkáme solitérní varianty.  

Tak nakupujte, investujte, nechte zrát a jistě se vám to vše před očima rozmnoží!
.

PS: Dle mého názoru neudělá špatně ten, kdo upraví svůj lihovar na pálení i afrických špiritusů.

Tags:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by Vás zajímat také: