Oživení magických zvířátek v Křišťálovém lese

Blackfire lokalizuje hru Animals Gathering od taiwanského autora DuGuWei. Překladatelé si pohráli s dvojsmyslným českým pojmenováním a vybrali název Zvířecí sebranka.

Hra je určena na rodinné večery s dětmi od osmi let, pro dva až pět hráčů a zabere od dvaceti po čtyřicet minut. Vašim úkolem je oživit zvířátka, která jsou na kartách ztvárněna jednoduchými tvary – trojúhelníky, šestiúhelníky, vlnkami, kapkami a další křivkami.

Zdroj: Wonderful World

Ve hře vrháte kostky, které se liší barvou (oranžová, zelená a modrá) a liší se pravděpodobností padnutí konkrétních tvarů. Na začátku používáte všechny karty, ale v okamžiku dokončení zvířátka musíte jednu odložit.

Zdroj: Wonderful World

Nejedná se o žádný multi-player solitér, neboť každý váš hod, který nevyužijete, mohou použít vaši soupeři. Hra končí v okamžiku, kdy jeden z hráčů dokončí páté zvíře.

Vypadá to jako krásná a jednoduchá abstraktní hra, u které je ale nutná alespoň malá strategie. Je důležité si rozmyslet, kterou kostku odděláte, nebo zda si místo hodu kostkou vezmete kartu dalšího zvířátka. Já se na tuto hru rozhodně těším.

Tags:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by Vás zajímat také: