Říše her

Vše o deskových hrách na jednom místě…. to je říše her

Nové české vydavatelství potěší všechny milovníky karetních her

Asi mi dáte zapravdu, že deskové hry to nejsou jen opulentní tituly, u nichž strávíme celý večer nebo v některých případech i desítky hodin, abychom se proklestili poutavým příběhem a dozvěděli se, jak dopadne osud Avalonu nebo se prodírali překrásným světem Arzia. Každý správný deskovkář mi dá zapravdu, že „utopil“ řadu desítek/stovek hodin v podobném typu her. Deskové hry jsou, ale i malé a rychlé hry, které se moderně mohou označovat jako fillery, používané jako „výplň“ mezi epickou bitvou o nadvládu nad celou galaxií a budováním nové civilizace. Nebo je možné je sbalit na dovolenou a zpříjemnit si cestu ve vlaku nebo jen tak s kamarády v hospůdce u piva či kdekoliv jinde.

Právě těmito menšími, svižnými a karetními hrami se zaobírá nové české vydavatelství oook!game za nimž stojí Daniel Syrový, který je i samotným autorem řady karetních her. Snahou oook!game je vydávat originální karetní hry s důrazem na propracovaný design založený na strategií a nikoliv náhodě.

Doslova před pár dny nám společnost oook!game přinesla na pulty obchodů první čtveřici titulů. O tři hry se postaral sám Daniel Syrovy. Konkrétně jde o Krev a písek, v níž se hráči zhostí role gladiátorů o šampióna arény. Druhým autorovým titulem je Bílá opice, která je přístupná nejmenšímu publiku, protože doporučený věk je od 3 let, ve které se hráči snaží zbavit co nejrychleji svých karet pomocí odhazováním stejnobarevných karet nebo totožného zvířete. Třetím dostupným karetním titulem je roztomile vypadající hra Florist, který se inspiroval titulem Battle Line, nicméně jak název napovídá můžeme se těšit na překrásně ilustrované karty v květinovém duchu. Za posledním, čtvrtým titulem Circus Abracadabra stojí velezkušený autor Reiner Knizia, který v této hře kombinuje herní mechanismy push your luck a set collection. Nicméně i u tohoto titulu můžeme najít „svůj rukopisL Daniela Syrového, který se postaral o grafickou stránku české verze hry.

Toto je opravdu jen v kostce představení prvních her společnosti oook!game a pokusíme se pro vás zajistit bližší pohled na jednotlivé tituly v našich zevrubných recenzích nebo preview článcích. Pevně věřím, že si tyto svižné a promyšlené karetní hry najdou své publikum a za redakci Říše her přejeme společnosti oook!game mnoho úspěchů.

Tags:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by Vás zajímat také: