Rád bych vás uvítal u dalšího článku věnovanému popsání toho, co se nachází pod víkem nějaké té deskové hry. Moderně se tomu říká: “unboxing”, nicméně věřím, že vezmete zavděk i této textové formě doprovázené o ilustrační obcházky. A cože nám tentokrát do redakce přišlo? Je to další počin od veleúspěšného autora deskovek Uwe Rosenberga nesoucí název Nova Luna. Na český trh se titul dostal v českém jazyce díky společnosti TLAMA games.

Pojďme se tedy podívat na krabici, jenž se v rukou dřímá příjemně. Její velikost není nijak opulentní, a dá se kamkoliv, kdykoliv přenést. Bavíme se o rozměrech přibližně 35 x 35 centimetrů s výškou přibližně pěti centimetrů. Při jakémkoliv posunu jsou znít kousky komponentů, které jsou schovány uvnitř.

Pod víkem na nás nevyskočí překvapivě pravidla, jak tomu obvykle bývá, ale krom žetonů, velký kulatý, ozubený “měsíční” kotouč společně s menším půlměsícem, jenž při hraní plní roli standees figurky posouvaného po ozubených kolech kotouče. Pochopitelně, jak se Nova Luna hraje a především, to, jaké máme ze hry pocity a dojmy vám přineseme v naší zevrubné recenzi, na kterou se můžete těšit během několika dní.

Další čtyři kartony jsou určeny destičkám, které se budeme ve hře snažit strategicky sbírat (opět z onoho hlavního “měsíčního” kotouče), abychom je vhodně přikládaly a řešili různě spletitá zadání. Ve krabici je těchto destiček celkem 68, resp. 17 kousků od každé ze čtyř barev – tyrkysová, modrá, bílá a červená. Pro tyto jednotlivé dílky naleznete jsou přibaleny čtyři rychlouzavirtelné sáčky – za mě naprosto parádní věc, kterou si mnohdy dokupuji pro rychlejší práci s herními komponenty sám. Za tuto drobnost mají u mě autoři velké plus, protože nic nemusím dokupovat a mohu si barevné dílky pohodlně roztřídit.

Dalším materiálem nacházející se v krabici, již přímo uzavřené v rychlouzaviratelném sáčku je 84 žetonů (21 pro každého hráče). Ty postupně klademe na destičky za úspěšné plnění jednotlivých zadání. Který hráč se svých žetonů zbaví jako první, ten se stává vítězem hry, ale o tom více v recenzi. Pro úplnost stojí za zmínku (jak je ostatně patrné na obrázku), že v balení jsou žetony barev bílé, černé, modré a oranžové.

Co však titul Nova Luna dělá tak dokonalou hrou, pokud odmyslíme hratelnost, je grafické ztvárnění této abstraktní hry. Nemohu se ubránit, ale ve vyobrazení veškerých detailů je mnohem nápaditější než konkurenční Azul. Když se například podíváte na ozubený “měsíční” kotouč, vidíte každou fázi měsíce opravdu nádherné. Chápu, že se najdou jedinci, na které tyto ilustrace nebudou působit tak přitažlivě, nicméně osobně je velice pozitivně kvituji.

No a poslední věci nalézající se v krabici úplně na spod je velmi krátký návod hry. Jde, de facto o čtyřstránkovou brožuru, která vše naprosto jednoduše vysvětluje. Přečtení pravidle mi nezabralo více než deset minut a byl jsem připraven hru vysvětlit i ostatním díky lehkým a plně fungujícím mechanizmům Nova Luna.

Z krabice máme tedy vše vyskládané na stole, návod přečtený a můžeme začít hrát. My v redakci máme už odehranou nejednu partii Nova Luny a pomalu sumírujeme veškeré naše pocity a dojmy do naši nadcházející recenze. Do té doby se můžete kochat nádherně ilustrovanými komponenty, které naleznete v tomto popisu, co se vše nachází v krabici hry Nova Luna.

Poděkování

Za poskytnutí hry na recenzi děkujeme společnosti TLAMA Games.

Hru je možné koupit zde.

Tags:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by Vás zajímat také: